neljapäev, 28. mai 2020

Mis veidi valesti, see ikka jälle uuesti

...ehk aeg on fookus uuesti paika seada. Mingil hetkel taipasin, et ma pole selle aasta eesmärke väga korrektselt püstitanud ja vahepeal on ka mõni tarkus juurde tulnud. Naljakas kokkusattumus on see, et olin juba mõned päevad  tagasi selle postituse algmõtte paika pannud ning siis nägin, et ka Kogumispäevikus on eesmärkide ülevaatamise aeg.

Kuidas siis minu eesmärkidega hetkel on ja mida soovin muuta, täpsustada. 

1. Suurendada meelerahufondi 600 euro võrra - sellega on kõik korras, sest juba aasta alguses sai tehtud püsimaksed ilma pangakaardita arvele ja ma pole seda raha puutunud. 
2. Hädaabifondi suurendan 500 euroni. See oli mul juba mingil hetkel kenasti täis, kuid otsustasin teha investeeringu oma viljapuuaeda ning võtsin sealt 100 eurot. See polnud küll hädaolukord, kuid ma arvan, et see ei olnud ka niisama raiskamine, vaid korralikult läbimõeldud tegevus. Teine tegevus ei olnud nii läbi mõeldud. Selle kohta võiks öelda, et vanad harjumused on visad kaduma (Old habits die hard). 
Nimelt ei ole ma ju oma krediitkaarti tükkideks teinud ja see on endiselt kasutuskõlblik. Kui mu koertel kolm nädalat peale puugitilga panemist juba puugid peal ronisid, ma ütleks , et lausa karja kaupa (3-5tk korraga), siis otsustasin, et pean neile rihmad ära ostma. See aga maskab ligi 100 eurot. Käisingi loomakliinikus ja ostsin rihmad ning maksin nende eest KREDIITKAARDIGA!!!. Koju jõudes taipasin, et see on ääretult rumal tegu ning tegin koheselt ülekande  ja maksin raha arvele tagasi ja võtsin vastu otsuse, et ma võtan kuu lõpus raha hädaabifondist. Palju mõistlikum on hakata ju taas sinna raha tagasi koguma, mitte krediidile intresse tasuda. See veider käitumine tuleb sellest, et kui ma millekski kogun, siis ma ei taha seda raha kasutusse võtta ning vägagi ebaloogiliselt tundub õigem teha siis mõned maksed krediidilt. Loodan, et see rumal harjumus on nüüd igaveseks kadunud, sest mõtestasin selle teema iseenda jaoks piisavalt lahti.
Minu üllatus oli kuu lõppu jõudes väga suur, sest ma ei pidanudki hädaabifondist rohkem raha välja võtma. Siin on mõned loogilised põhjused, nt see, et paaril poeskäigul maksis mees toidu eest, enamasti käib see kõik vaid minu arvelt. Seega, on mul hetkel 400 eurot hädaabifondis ning see kuu saan vähemalt osa, aga võibolla ka kogu summa jälle tagasi panna. 
3. Ehitada aastaga valmis saun.
See protsess on meil hetkel täie hooga ikka käimas. 
Meil on siis plaan ühest vanast kuurilaadsest laudast endale saun teha. Vahepeal oleme ära ostnud kogu soojustusmaterjali, valminud on üks vahesein, maipühade aegu sai valatud põrand ning olemas on aknad ja paar ust. Ehitus käib peamiselt taaskasutust ja odavaid hindu otsides. Põranda tegemisel oli meil nt valida üle 400 euro valmissegu tellimise või 250 euro eest isevalamise vahel. Leiliruumi ukse leidsime Soovist vaid 20 euro eest. Akna valisime Arutechist juba valmis akende seast, sest nii on see mõnevõrra soodsam. Välisukse saime tuttavatelt tasuta, sest neil oli uksevahetus. Kingspan Saunasatu plaadid leidsime ühest poest hinnaga 4.99tk (tavahind 7-8 euri), kavatseme lakke panna plaadid, seina fooliumi. Niimoodi siis sammhaaval täitub meie üks ammune unistus. Endiselt püsib lootus, et jõululaupäeval saame juba oma leili visata. 

4. Hetkel olen järelmaksude osas kahevahel. Kuna suurem osa intressi on juba makstud, siis ilmselt lasen neil lihtsalt lõpuni tiksuda.....oi, kui piinlik, et ma sellise rumaluse siia jaanuaris kirja panin. Nüüd olen seadnud väga konkreetse eesmärgi: järelmaksud aasta lõpuks nulli! Üks ongi juba nullis kuid teist on veel mingi 300 eurot maksta (täpsustan: hetkel veel 378 eurot). Kui peaksin enne aasta lõppu järelmaksuga ühelepoole saama, siis plaanin ka väikelaenu kiiremini nulli maksta.  

5. Osta külmkapp ja voodi.  Millegipärast on mulle külmkapid alati meeletult kallid tundunud, kuid hiljuti jäi silma reklaam külmkapiga, mis vastas enam-vähem minu nõudmistele ja maksis vaid veidi üle 300 euro. Mõtlesin, et ohh, see polegi ju nii kallis. Põhimõtteliselt saaksin ma isegi praegu selle kogutud raha eest ära osta, kuid kuna ma ei taha sääste nulli viia, siis püüan suvel ühe külmkapi jagu raha lisatöödega teenida ning sügiseks selle kindlasti ära osta. Voodit olen hetkel pigem kasutatud mööbli hulgast vaadanud, kuid kuna mai oli meil üritusterohke, siis ei ole mul selleks raha kõrvale pandud ja kannatame veel veidi. 

6. Igas kuus võiksin osta ühe riideeseme või jalanõupaari, mida mul on väga vaja on. Selle eesmärgi täitmisega on mul hooti ikka raskuseid. Avastasin, et minu suveriiete garderoob on ka suhteliselt kesine. Kindlasti tuleb mul kiiremas korras mõned mugavad rihmikud suveks osta, sest hetkel on mul vaid ühed kinnised kingad ja plätulaadsed jalanõud. 

Jälle veidi targem
Elli

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar