neljapäev, 10. september 2020

Ahh, niisama...

 Ma ei osanud algul sellele peatükile pealkirja panna. Lihtsalt segased ajad ja emotsioonid kestavad ja siis oledki nagu peata kana. 

Suvel sai veidi lisa teenitud, kuid kõik see sai ka puhkuse jooksul ära kulutatud. Minu eelarve on täiega lappama läinud. Olen oma säästudest korralikult näpistanud ja tänaseks on sos-fond kuivanud 200 euro peale. Tegin mõned segased väljaminekud seoses puhkusega ning veidi sai selle raha eest ostetud riideid ja remonditarbeid. Viimasena sai makstud 100 eurot sõnnikukoorma eest, kuid see kraam on puhas kuld ja ma arvan, et iga sent oli seda väärt. Järgmisel aastal loodan juba palju paremale saagile, sest maa saab ometigi väetist. Vanem kutt käis terve suve autokoolis ning sellega seoses on meil väga hea uudis - ta saab kohe-kohe, kui sünnipäev kätte jõuab, load kätte. Kuid sellega kaasnes meie jaoks ootamatu kulu, mille tasusin krediitkaardiga, sest mu arvel oli sel hetkel 79 eurot, kuid ARK tahtis riigilõivuks ja eksamiks saada 92 eurot. Esialgu pidi selle tasuma kool, kuid suveajal olid kõik puhkusel ning me ei teadnud, et tagantjärele seda enam vormistada ei anna. Mu krediitkaardilt läheb maha ka paar kuumakset ja nii on arve hetkel veidi üle 100euroses miinuses. See ei ole hea ja ma arvan, et on väga oluline võimalikult ruttu selle võla sabast kinni saada ning see tagasi nulli maksta. 

Järgnev jutt ei sobi sulle, kui oled ralli suhtes allergiline. 

Nimelt olen juba varemgi maininud, et me oleme terve perega suured rallifännid. Meie kodugi asub Rally Estonia tee läheduses (varem läks ralli täpselt akna alt läbi, aga nüüd on veidi rada muudetud). Naljatasime kunagi, et meil on VIP-piletiga koht ostetud. ....ja siis tulid uudised, et sel aastal toimub WRC nendelsamadel teedel. Meiesugustele rallinarkomaanidele oli see ikka meeletult hea uudis. 

Koroona tõttu olid siis moodustatud rallipaketid ning rallipasse  oli võimalik soetada 65 euro eest. See oleks tervele perele tähendanud 260 eurot väljaminekuid, kuid kuna me jäime perimeetrisse sisse, siis saadeti meile tasuta passid, millega oli lubatud viibida raja ääres, aga minna ka soovi korral pealtvaatamisaladesse. Seega valisime endale meelepärase koha ning nautisime rallit nagu tõelised VIP-id. Super!!! Kuna käisime ka paljudel testipäevadel raja ääres, siis pühapäevaks olime rallist nii üleküllastunud, et tundsime isegi kergendust, et see nüüd läbi on ja saame taas tavapärasesse rütmi naasta. 


....ja siis see teine aktuaalne teema COVID-19. Ma ei jaksa enam sellepärast muretseda. Igasugused kohandused ja muutused, millega tuleb nüüd igapäeva- ja tööelus arvestada, on kohati lausa kurnavad. Kuid pole ju midagi parata. Seni kuni mu mõistus veel oma koha peal püsib, ei ole vähemalt hirmu, et võin tööst ilma jääda ja see on antud olukorras ju hea uudis. 

Kokkuvõtteks pean siis tunnistama, et olen lasknud oma finantsasjad veidi lohisema, kuid üleüldises plaanis on kõik okei. 

Kuulasin eile A. Schwarzeneggeri motivatsioonikõnet ( https://www.youtube.com/watch?v=bQxqIKTO2Ck ) ja sain aru, et mul on hetkel siht veidi silme eest kadunud ning pean võtma hetke, et taas eesmärgid paika saada. Seda mitte ainult rahaasjades, vaid üleüldisemalt. Peale seda, kui täitus minu suurim unistus - oma kodu, olen olnud veidi hajevil ja ei suuda leida eesmärki või sihti, millele oma tähelepanu pöörata. Võibolla võiks selleks saada isegi finantsvabaduse saavutamine. Ma ei tea, kuid pean selle üle veidi järele mõtlema, kus tahaksin olla ca 10a pärast oma karjääriga ning majandusliku olukorraga. Need kaks kinga pitsitavad mind endiselt kõige enam. 


Loodetavasti uute alguste lävel

Elli
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar