Otse põhisisu juurde

Appi, mul ei ole midagi selga panna!!!

 Ei, see ei ole hüüatus riiete all ägava riidekapi ees, vaid mul on päriselt suveriiete kriis. Ma lähen suvele vastu piisava kogusega t-särkidega, mida olen tasapisi oma kappi varunud, kuid mu ainsad suvepüksid on täiesti läbi. Neid ma enam sel aastal kanda ei saa.😕 Seelikuid on täpselt üks vanem, mille õmblesin ca 10a tagasi ümber ühest õlapaeltega kleidist. Kleite on ka täpselt üks ja sellel on õmblused veidi järele andnud. Lapse lõpupeoks oleks ka vaja mõnd korralikumat, poolpidulikku riietust. Mul on paar jahedamaks ilmaks sobilikku pidulikku kleiti, kuid neid suvekuumaga kanda oleks veider.  Nüüd tuleb aga suur AGA. Mul ei ole korralikku eelarvet, millega tekkinud kriis lahendada, sest eelmisel kuul kulutasin ju suurema osa riiderahast lapsele ära ning kuna meil on sel kuul palju väljaminekuid, siis ei saa ma sellele reale ka tavapärasemast suuremat numbrit tekitada. Ainuke võimalus on seda teha mõne säästmise rea pealt, aga seda on mul alati kuidagi nii valus teha, sest see lükkab ju mu plaanid jälle edasi (nt uuema auto plaan). 

Eile lapse toas suurpuhastust tehes avastasin, et tema arvutitool ei kannata ka enam mingisugust kriitikat. Minu enda tool on samuti uuendamata. Laps sooviks väga endale korralikku jalgratast, mis oleks väga hea, sest see võimaldaks tal teha midagi mõistlikumat, kui ainult päevad läbi arvutis istuda - jälle üks suur väljaminek. 

Kuidagi olen taas veidi selles punktis, et nii paljut oleks vaja, kuid kõige selle jaoks raha ei ole, sest meelerahufondi ma sellistel hetkel kindlasti ei puutu. Väike lootus on ju taas suvel koos lapsega veidi lisaraha teenida, kuid kuna mu puhkus hakkab sel aastal hiljem, siis ei pruugi mul väga palju võimalusi maasikate valmimise tipphooajal selleks olla.  Samuti pole teada, kui palju selliseid tilkujaid üldse tahetakse. Enamasti otsitakse ikka töölisi, kes iga päev põllul olla saaksid. 

Nüüd on see koht, kus mõtlesin, et jõulud on ju nii kaugel, äkki võtaks sellesse ümbrikusse kogunenud raha ja suunaks riiete ostu. Siin on mu jõulueelarve jälle nullis ning mõni saaks kenasti osatada, et see on ju igal aastal teada, millal jõulud ja jaanid on, kuid kui sul on vahepeal muid olulisemaid väljaminekuid, siis ongi selle aja kätte jõudes tunne, et tuli taas kuidagi nii kiiresti ja äkki.

Igatahes ei saa ma oma riidekriisi kuhugi kaugustesse lükata, sest soovin suvel ikka veidi kodust välja ka saada. Seega ootab ees üks korralik shoping. Muig - ennast tundes, väljun poest heal juhul ühe seeliku ja püksipaariga. :) 

Peaaegu pooolpaljas

Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi