Otse põhisisu juurde

Kui raha jääb puudu

...siis tuleb seda juurde teenida. Kuna mul ei olnud ümbrikus piisavalt raha, et riideid osta, siis oli vaja mul välja mõelda, kuidas seda raha juurde tekitada. Seda polnudki vaja pikalt nuputada, sest sain eelmisel nädalal taas kutse põllule. Arvasin ju, et ma ei hakka praegu töö kõrvalt niimoodi rabelema, aga kiusatus oli suur, sest kes see jätab raha maha vedelema. No päris nii kerge see ka ju pole ja kohati kipub elu jälle hullu panemiseks kätte ära minema. 

Näiteks 21. juuni nägi välja umbes selline:

4.00 äratus. Kell 5-10.30 põllus. Mäletate ikka, mis ilm nädala alguses oli? Kauem poleks kuidagi olla saanud, sest kuumus ajas südame pahaks. 

11.00-13.00 veidi tööd arvutis. 

13-15.30 linna söögikraami ostma, sest järgmisel päeval oli vaja ära sööta/joota ligi 20 inimest, kes meiega ühiselt lapse lõpupidu tähistama olid kutsutud. 

16.00 koju tagasi ja ruttu pessu....siis end korda sättida, sest ees ootas kalli sugulase lõpetamine. 

17.30-23.00 sugulase lõpupidu. 

23.30 voodi....kui selle palavusega veel veidigi magada ka saaks, sest panin 7.00-ks kella helisema. Hommikul oli vaja elamine paari tunniga üle tõmmata. Kell 10 läksime juba kodust ära, sest see päev oli meie lapse lõpupidu. Sellest kujunes üks väsitav, aga väga tore päev, mis jõudis õhtusse umbes kella kahe paiku öösel. Alustasin teemat riiete ostmisega ning seetõttu teen siia siis pisikese kokkuvõtte. Minu garderoobi lisandus pidulikum kleit, pikem seelik, poolpikad ja ühed hästi lühikesed püksid ning üks maikalaadne särk. Kõik kokku läks maksma 92 eurot. Praeguseks olen juurde teeninud 70 eurot. Homme ja võibolla ka ülehomme lähen veel põllule. Rohkem kahjuks ei saa, sest päristöö nõuab enne puhkust veel veidi enam tähelepanu ja viimaseid pingutusi. Keegi peab ju kodus ka peenrad ära rohima ning korda hoidma. 

Ahjaa, noorem laps sai ka veidi garderoobi uuendust. Selle raha sain osaliselt võtta lõpupeoks kõrvale pandud rahast, sest meil ei kulunud nii palju, kui olin arvestanud.  

Nüüd siis viimased pingutused ja võite vaid aimata, kui väga ma puhkust ootan. 

Puhkuse ootel 

Elli
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi