Otse põhisisu juurde

Kaoses ei ole korda

Tere taas!

Sain ühe kirja, kus üks blogi jälgija andis teada, et ei jõua minu tegemistel instagrammis silma peal hoida ja sooviks väga teada, kuidas mul läheb ning et võiksin ikkagi ka blogisse endast mõnikord veidigi teada anda. Mõistan, et tõesti ei peakski keegi 24/7 kellegi elu jälgides internetis istuma. Seega teen siis siia ka üle pika aja ühe väikese kokkuvõtte. 
Tillu kohvikus

Olen ikka veel töötu ja see on minu vaba valik. Käisin sügisel alustava ettevõtja koolitusel ning tundsin, et väsisin pikkadest koolituspäevadest ikka veel liiga kiiresti ära.  Seetõttu sain aru, et vajan veel veidi aega, et taastuda. Saan mõned kuud töötuhüvitist ning seega ei ole mul rahaliselt vaja väga palju sellele mõelda, kuidas me igakuiselt hakkama saame. 
Ma ju ei tea, kas või millal mu elus enne pensionit veel nii vaba perioodi enam tuleb. Seega püüangi sellest nüüd siis viimast võtta. Kui hüvitis läbi saab, siis saan vajadusel sügiseni veel vabalt kodune olla. 
Peamiselt tegelen hetkel siis koduste toimetustega ning püüan igasse päeva leida enda jaoks meeldivaid tegevusi: lugeda mõnd raamatut, vaadata Netflixist mõnd filmi, käia kohvikus, teha sammhaaval kodus suurpuhastust, käia 2x nädalas trennis. Veebruari keskpaika plaanisin endale ka ühe minipuhkuse kodust ja kodustest eemal. Kuna põlesin läbi kodukontoris töötades, siis on oluline mingiks ajaks sellest keskkonnast välja saada. Ise loodan, et see eemalolek aitab mul saada ka selgust, mida ma edasi teha võiksin, sest hetkel olen ses osas ikka päris parajas kaoses. Mu pea on täiesti tühi. Mõnes mõttes on see isegi hea, sest tänaseks on kadunud see paine, et ma pean midagi nüüd ja kohe välja mõtlema. Lasen elul end kanda ja vaatan, mis juhtuma hakkab. 
Selles olen täiesti veendunud, et pikalt kodus istujat minust küll ei saa, sest juba on päevi, kus tunnen, et ma tahaks juba taas midagi teha. Olla aktiivne ja kasulik. :) Kuid siiski hoian pidurit peal, sest kiirustades võin liiga ruttu samasse punkti tagasi jõuda. 

Praegu on minu elus periood, kus ma saan või võin lubada endale seda, et õpin taas elu nautima ja elust rohkem rõõmu tundma. Eks see läbipõleminegi osaliselt seetõttu tuli, et mu elu oli täis suurel hulgal kohustusi, kuid selles oli liiga vähe seda, mis rõõmu teeks või lõõgastust pakuks. 
Nüüd olen aga püüdnud iga kuu mõne meelelahutuse ette võtta. Detsembris käisime näiteks teatris ja spaas ning jaanuaris olen juba kohtunud mitme inimesega, kellega kohtumisi olen igatsenud, kuid pidevalt edasi lükanud. 1. jaanuari hommikul võtsime kaasaga ette väikese rabamatka. See oli üks ilus päikseline ja energiast pakatav hommik. Kõik need tegevused ei nõua alati isegi suuri rahasummasid. Näiteks teatris sain käia tänu kinkekaartidele täitsa tasuta. Spaa broneerisin mingi soodushinnaga ning ka oma minipuhkuse majutuse sain väga mõistliku hinnaga (7 ööd - 229€). 

Seega püüan teadlikult hetkel tegeleda kõigega, mis kosutab hinge ning annab uut energiat järgmiseks eluetapiks. Soovitan teilgi korraks oma elu peo peale panna ja vaadata, kas selles on ikka olemas tasakaal selle vahel mida pead ja mida tahad teha. 

Rõõmu otsinguil 
Elli

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o