Otse põhisisu juurde

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab. 

Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti. 

Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist. 

Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja siis ühe ootamatu rahasüsti, millest ma täpsemalt rääkida ei saa, kuid see polnud midagi illegaalset. Igatahes saaksin nüüd kasvõi homme minema lennata. Naljakas on see, et kuna ma pole mitte kunagi lennanud, siis on mul nüüd väike hirm tekkinud ja ma ei tahaks elu esimest reisi päris üksinda teha. Kuna juuni on üritusterohke ning juulis on ka juba ühtteist planeeritud, siis on esialgne plaan augustis üks tripp teha. Võibolla leian siis endale selleks ajaks ka mõne reisikaaslase. 

Põhirõhk on siis hetkel iseenda tervise korda saamisel. Alustasin juba rehabilitatsiooniteenusel käimisega ning püüan olla eeskujulik klient ning kõik kodused ülesanded ka kenasti ära teha. Loodetavasti paraneb sellega nii minu vaimne kui ka füüsiline tervis. Need on ju omavahel vägagi seotud. Mitu korda nädalas pean tegema füsioterapeudi poolt antud harjutusi ja mulle tundub, et need hakkavad juba lihtsamaks muutuma. 


See kõik võib nüüd teile jube igav tunduda, kuid on üks oluline nüanss, mis on rahatarkuse teemaga vägagi seotud. Ma saan kõike seda teha, sest ma ei pea mõtlema, kuidas me rahaliselt selle perioodi küll hakkama saame. Varasemalt lõi isegi kahenädalane haigusleht eelarve täiesti sassi ning järgmine kuu oli palju keerulisem hakkama saada. Kuid nüüd on mul piisav meelerahufond, viimased neli kuud sain veel mingi tasu käsunduslepingutest ning peagi loodan töötukassast hüvitist saada, et siis vaikselt hakata suunda muutma ning uue karjääri loomisele keskenduma. Kulude koha pealt pean muidugi jälgima, et need ei ületaks teatud piiri. See tähendab, et elame endiselt pigem kokkuhoidlikult, kuid samas kõik vajalik on olemas ja kui midagi on puudu ning vaja juurde osta, siis saab ka sellega hakkama. 

Ma tunnen, et mul polegi praegu vaja mõtelda nii palju, mis saab edasi, vaid keskendudagi rohkem iseendale, suvele ning puhkamisele. 

Ikka veel päris puhkust oodates

Elli

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee