Otse põhisisu juurde

Puhkus ja ettevalmistused eriti säästlikuks augustiks...

Tere, tere :)

Aeg lendab kiiresti. Selja taha jääb üks mõnus puhkusekuu. Vaatamata säästlikule eelarvele, püüdsime puhkusest viimast võtta.

Meie puhkust sobiks seekord iseloomustama lause: Enne, kui lähed Pariisi, käi Nuustakul ära!
Võtsime seekord ette kodulähedased vaatamisväärsused, mida polnud ammu lastega koos külastanud. Ühel päeval külastasime Haanja kanti ning Suure-Munamäe torni, teisel korral võtsime suuna Setomaale ning käisime Piusa koobastes ning piiri ääres. Külastasime ka avatud talude päeval paari talu ning käisime kohalikel kodukandipäevadel, mis on õnneks täitsa tasuta üritused.

Loomulikult jääb selle aja sisse ka mõnusalt palju ujumist, sest viimased kaks nädalat olid ilmad ju suviselt soojad. Puhkus lõppes kolmepäevase mere ääres viibimisega ühe kalli sugulase juures.

Minu ametlik puhkus kestab veel, kuid pean hakkama tegelema ühe projektiga, mis lõpeb alles talvel (st tasu selle eest saab ka siis).

Nüüd siis rahast. Puhkusekuul lubasime endale ikka mõne jäätise, eelarvet kergitasid meie pisikesed tripid. Kõige kulukam neist siis viimane. Sõidukulu umbes 25 eurot, külakost, tee peal söömine ja kaasa ostetud söögikraam lisaks ca 50 eurot.

Igatahes tulime kenasti otsotsaga kokku. August enam nii roosiline ei ole, sest sain teada, et kuna juunis laekus nii palk kui ka puhkusetasu, siis minu sissetulekud ületavad (napilt) 1700 eurot ning jään sel kuul osalise töövõimetoetusest ilma (eelarveauk üle 200 euro). Tegin küll avalduse, kuid see tasaarveldatakse alles oktoobris. Probleem tekkiski sellest, et mul pole varem olnud vaja sellega arvestada ning kogemus puudus. Järgmisel aastal saan olla targem ning selleks juba paremini ettevalmistuda.

Kahjuks jäi suurem maasikate korjamise aeg minu tööaja lõppu ning ma ei saanud seda maksimaalselt ära kasutada. Seega ei tekkinud ka hooajatööst piisavat puhvrit, kuigi midagi siiski sai kõrvale pandud ja see leevendab hetkel veidigi puhkuserahadest maksude maha arvamise miinust.
Sirvin igapäevaselt tööampse pakkuvaid portaale, kuid jään kahjuks paljude tööde jaoks liiga kaugele.

Huuuhhhh!!! Ees ootab väljakutse missugune. Taas leian end mõttelt, et kuidas paganama päralt teistel kõik nii roosiliselt ja kergelt läheb ja muudkui panevad kõrvale ja koguvad ja säästavad....
Kas oleksin pidanud juunis kõik kutsed tagasi lükkama ja selle raha kõrvale panema??? Kas keegi teist on loobunud igasugusest suhtlemisest sõprade ja sugulastega, et raha säästa?

Teada saades, et minu augustikuu eelarve kahanes veel kahesaja euro võrra, mõtlesin esialgu plaani, et laenan laste juuniorkontolt raha, kuid kahjuks ei ole sealt võimalik internetipanga kaudu raha välja võtta. Õnneks on mul meelerahufondi 106 eurot kogunenud. Seega sada eurot saan sealt laenata, kuid vähemalt sada eurot jääb veel puudu. Hetkel otsutasin, et ei tee midagi meeletut, vaid panen eelarve paika ja vaatan kuu jooksul, mis saab. Kõige sobimatum variant oleks see teine sada krediitkaardilt laenata, kuid see on siiski ka üks võimalus, kui ikka asjad väga hulluks lähevad.
Kui püüdsin juuniorkontolt raha endale kantida, siis rääkisin sellest ka oma lapsega, kes minu lähedal oli. Seega sai ta teada ka selle, et see mul ei õnnestunud ning ta lubas ise mulle raha laenata, sest ta ei soovi nälga jääda. :) Lohutasin, et näljast on asi ikka väga kaugel, et see puudujääv osa oleks pigem nende kooliasjade ostmiseks vajalik. Ma ei tea miks, kuid ma ei tahaks niiviisi lapselt raha laenata. Mina pean vanemana ikka ise hakkama saama.

Vot nii siis läheb meil. Endiselt nagu ameerikamägedel, kord tundub juba kõik hästi ja siis siuhhhh läheb taas kõik täie hooga allamäge. Ma poleks nagu mitte midagi õppinud...või siiski. Vigadest ju õpitaksegi. Sain ju tõestuse, et meie pere vajab vähemalt 300-eurost puhvrit, ideaalis muidugi veel suuremat. Niipea, kui järgnevad kaks hullumeelset kuud läbi saavad, keskendun meile korraliku puhvri loomisega. See ei ole normaalne ja nii edasi ei saa ega tohi.

Augustikuu eesmärgiks sean taas söögieelarve korralikult kontrolli all hoida  ning hakkama saada 350 euroga. Kuna kõik toidukorrad on neljal pereliikmel kodus, siis on see tõsine väljakutse, aga me saame hakkama. :)

Ma ei teagi mida siia kirjutada. Puhanud, kuid segaduses....oleks vist kõige täpsem...

Elli


PS. Trennikuu teemasse nii palju, et mul on tehtud Endomondo konto ja osalen seal mitmes väljakutses.
Seoses minu liigeshaigusega on mu liikumine veidi piiratud ja põhiline trenn, mida teha saan on  kõndimine, rattasõit ja ujumine. :)Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi