Otse põhisisu juurde

Kannatlikkuse õppimiseks on vaja palju kannatlikkust.

....ja mul on hetkel tunne, et mu kannatus on katkemas ja kiusatused viivad selge mõistuse peast. Olen jõudnud punkti, mis tundub mulle tõeliselt suure väljakutsena. Mul on nüüd kogunenud veidi raha meelerahufondi, sos-fondi ja ka krediitkaart on veidike kosunud. See kõik on ju kena, kuid nüüd tahavad kiusatused mõistuse peast viia, sest nii palju asju oleks ju vaja. Loodan, et siinne pihtimine aitab mul mõistuse selge hoida ja aasta lõpuni vapralt edasi pingutada, sest tean, et peale seda saab hakata keskenduma asjade uuendamisele.

"Kaks kuud Elli... sa oled siiani hakkama saanud, siis kannatad need paar kuud, mis veel aasta lõpuni on jäänud ju ka ära."
Täna näiteks katsusin Jyskis pool tundi uut kattemadratsit, mis oli hea soodustusega. Me nimelt magame juba aastaid diivanil ning selle kattemadrats on vist ca 10a vana ja täiesti ära vajunud. Vahekohad on magades juba külje all tunda ning hommikuti vaevab meid nii mõnigi kord selja- või kaelavalu. Lapse voodi teemat olen juba mitu korda maininud. Sirvin ikka aegajalt kasutatud asjade saite, kuid siiani pole midagi sobilikku silma hakanud. Elutoa diivanilaud logiseb, köögitoolidel on pinnud väljas (katsin need toolipatjadega), külmkapp on liiga vana jnejnejne....Kas ma jälle virisen? Oijah, virisen vist tõesti....vabandust ega see ju  miskit muuda. Sellest olukorrast ongi ainuke väljapääs varuda kannatust ja teha seda, mida vaja - tekitada puhvrid ja teha korda krediitkaardi arve. Kuid usun, et minu olukorras murduvad nii mõnedki, sest olin minagi täna murdumise äärel, kuid astusin siiski vapralt poest välja. Peas mõtted, et kui olen senini hakkama saanud, siis tulen veel mõnda aega toime.

Muidu on mu elu üks Suur kiire. Sattusime meiegi tormiohvriks ja pidime ca 4 päeva ilma vooluta hakkama saama. See halvas meie igapäeva elu ja sulatas üles suure osa talvevarusid. Õnneks armastan ma ka keedumoose ning seetõttu ei olnud kõik värskena külmutatud ning kahju polnud nii suur. Ära sulanud  marjad keetsin moosiks. Lihakraami polnud õnneks väga palju ja see sai ruttu ära tarvitatud. Külmiku ülaosas olnud toitudest pidin küll osad minema viskama, sest jäime liiga kauaks voolu taastumist ootama ning ei tõstnud õigeaegselt kuhugi jahedamasse. Arvan, et kogu kahju jääb 30-50 euro vahele.

Keskkonna säästmisega seadsin endale ühe konkreetse eesmärgi: Kuu aja jooksul mitte ühtki uut kilekotti elamisse juurde osta. Selleks, et see paremini õnnestuks tellisin endale helkur.net lehelt kaks vahvat helkurornamendiga kotti.

Kui tavaliselt ostsin iga nädal 3-5 kilekotti, mis teeb kuu aja jooksul kuni 20 kotti, siis sel kuul olin sunnitud vaid ühe koti ostma, sest mul polnud kilekotti kaasa võetud ning ma ei saanud lapsele oma kotti ära anda. Seega õnnestus päris kenasti.

Ma olen juba aastaid üpris hoolas prügi sorteerija. Kompost läheb õue ja sellest tekkinud väärtuslikku mulda saime juba sügisel aias kasutada. Pakendid sorteerime eraldi ja senini kasutasin nende kogumiseks tavalisi kilekotte, kuid otsustasin üle minna prügikottidele. Mul oli tükk aega vaja enda jaoks välja mõelda, kus on sääst?.....välja mõtlesin!!! Esiteks prügikotid maksavad vähem ja teiseks, mõistlik on osta suuremad kotid, kuhu mahub rohkem prügi, siis ei teki nii palju kilekotte, millesse kogu see kraam pakendada. Lugesin ka sellest, et mõni kogumispäeviklastest kogub ämbrisse, kuid hetkel tundub ikka kottidega pakendamine mõistlikum. Üks oluline tarkus veel - nimelt sain ühest podcastist teada, et biolagunevad kotid ei lagune koduses kompostihunnikus, seega polegi need nii loodussõbralikud ühti ja nendele raha kulutamine ei pruugigi nii mõistlik olla. 😕

Üks keskkonnasõbralik põhimõte on mul veel - ma väldin oma kodus ühekordseid nõusid. Isegi ca 40in korraldatud õuepeod oleme teinud tavaliste nõudega. Ma  sain kunagi ammu äravisatavate nõude seast 30 taldrikut, mille purunemise korral poleks kahju suur.

Loomulikult on mul keskkonnasäästlikumaks saamisel arenemisruumi veel kuhjaga. Nimelt ei ole meie kaevuvesi joogikõlbulik ja seetõttu ostame joogivee poest 5l kanistritega. Oleme otsinud erinevaid võimalusi kuskilt vett tuua, kuid pole leidnud ühtki avalikku kaevu. Sõpradele ja tuttavatele on vesi ju ka mingi tasu eest (elekter või vee- ja kanalisatsioonitasu näol) ning seetõttu pole tahtnud kellelegi puugiks kaela peale hakata. Ilmselt oleks üks võimalus ka filtrid, kuid kuna meie vesi on väga rauarikas, siis tähendaks see iganädalast filtrivahetust, mis poleks soodsam, kui need mõned kanistrid poest osta.
Seega tekib meil igal nädalal 5-8 viieliitrist tühja kanistrit, mille me siis ka pakendiprügisse paneme, kuid toredam oleks, kui sellist prügi ei tekikski.
Meie vesi tuleb Värska Vee kaevudest. Käisime ja vaatasime ise üle.

Teine suur arenemise koht on väikesed kilekotid. Üksikud puuviljad ja juurikad jätan pakendamata, kuid ma pole ikka veel suutnud võtta kasutusele võrkkotte, mida saaks ju mitmekordselt kasutada. Edusammuks saan pidada seda, et mul on materjal kottide valmistamiseks olemas. Poekottidele ei soovi ma raha kulutada, taaskasutus on ju in.

Uus kuu on kodukuu. Meil on endiselt suurim kuluteema remont. Hetkel oleme kõik projektid ootele pannud, kuigi vajaksime üht küttekeha, üks esikutest vajab renoveerimist ja unistan endiselt oma magamistoast ning saunast😏.....see nimekiri on tegelikult lõputu. Ma hetkel siinkohal peatuksin. :) 

Kannatamatu 
ElliKommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg