Otse põhisisu juurde

Alustame algusest...

Alustasin juba eile selle postitusega ja panin isegi korraks üles, kuid siis mõtlesin, et mis ma ikka virisen. Kogumispäevikus võib hetkel väga palju leida postitusi teemal, kes saab säästa ja kes ei saa. See tekitas minus soovi veidi oma minevikus sorida ja teada anda, et mina pole küll hõbelusikas suus sündinud. Kõik on tulnud ikka iseenda raske töö ja pingutustega. Pole mõtet teisi kadestada. Tundke teiste õnnestumistest head meelt ning uskuge, et ka teie olete kõike head väärt.
Mina endiselt usun, et igaüks saab midagi säästa. Summad ja võimalused on muidugi erinevad.

Kui me keskendume sellele, miks me ei saa, siis ei näe me lahendusi. Eelkõige tuleb mõelda sellele KUIDAS?/MILLEST? ma saaksin säästmist alustada. Kasvôi üks imepisike muutus ja positiivne samm võib esile kutsuda suurema muutuste jada (nt mündipõrsas, digikassa või 5-10 eurot iga kuu kaardita arvele).
Mulle meeldib Henry Fordi lause: Kui sa usud, et sa saad sellega hakkama, siis on sul õigus või sa usud, et sa ei saa hakkama, siis on sul samuti õigus. Kui sa juba ette usud, et sa ei saa sellega hakkama, siis sa ju ei tee ühtegi sammu selleks, et midagi võiks õnnestuda või paremaks muutuda. Seega julgustan teid vähemalt alustama, kes veel kahtleb. Sellest pole midagi, kui ei õnnestu kohe nii nagu alguses planeeritud oli. Peaasi, et algus on tehtud ja mõtted õiges suunas.

Aeg siis uue aasta eesmärgid paika panna. Minu selle aasta eesmärgid:
1. Suurendada meelerahufondi 600 euro võrra ehk siis teha igakuised 50-eurosed püsimaksed sellele kogumisarvele.
2. Hädaabifondi suurendan 500 euroni. Hetkel veel puudu 200 eurot ja kui mingeid üllatusi ei tule, siis peaks see kiiresti täis saama.
3. Täita üks suur unistus ja ehitada valmis saun. See maksab umbes ühe soojamaareisi jagu, kuid saun on püsiv asi iganädalaseks lõõgastumiseks, soojamaareis vaid nädal-paar tõenäoliselt väga kenasid mälestusi....küll ma nende mälestuste kogumiseni ka jõuan. Esialgne eelarve on ca 2000 eurot.
4. Hetkel olen järelmaksude osas kahevahel. Kuna suurem osa intressi on juba makstud, siis ilmselt lasen neil lihtsalt lõpuni tiksuda, sest ma ei näe kasutegurit. Üks lõpeb septembris ning teist võibolla boostin veidi topeltmaksetega, sest see kestaks veel 18 kuud. Järgmise aasta aprilliks peaksime olema järelmaksu- ja laenuvabad (va kodulaen).
5. Kodutehnikast ja mööblist vajaks uuendamist kiiremas korras külmkapp ja üks voodi.
6. Tänu kesiste võimalustega lapsepõlvele on mul probleem iseenda väärtustamisega. Ma võin vabalt kulunud või parandatud riietega veel praegugi ringi käia, sest nad ju veel nö käivad küll. Mõtlesin, et uus aasta võiks olla iseenda rohkem armastamise aasta ning igas kuus võiksin osta ühe riideeseme või jalanõupaari, mida mul on väga vaja on (nt teksad, tööpluus, pliiatsseelik, korralikud peokingad, bleiser, talvesaapad - kui talv ikka tuleb jnejnejne). Võimalik, et osa sellest tuleb ka taaskasutusest, kuid eesmärk on siis iga kuu uuendada garderoobi ühe korraliku ja hästiistuva riideeseme võrra.

LISATUD: Ahjaa, kes kogu blogi pole läbi lugenud, see vist tahaks teada, milliste summadega opereerime. Mõlema pereliikme netopalgad jäävad endiselt alla 1000 euro. Koos toetustega on kuusissetulek veidi üle 2000 euro, millest tuleb maksta kodulaen, väikelaen ja kommunaalid. Lisaväljaminek on kaks vananevat autot, mis on igapäevaselt kasutuses. ...no ja siis söök, riided, ravimid jms pudi-padi.
Nendele, kes esmakordselt siin ja tundub, et supleme rahas, soovitan alustada esimesest postitusest. Eelmise aasta jaanuarist septembrini oli meie elu nagu ameerikamägedel.

Seekord siis sellised eesmärgid.
Jälgin hoolega ka kogumipäeviklaste eesmärkide seadmist ja täitumist. Minu jaoks on see igatahes väga innustav olnud. Jõudumööda osalen kindlasti ka igakuistes väljakutsetes, kuid võibolla mitte nii järjekindlalt, kui eelmisel aastal.


Endiselt säästulainel
Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi