Otse põhisisu juurde

Kuidas edasi?

Ohohohohooo....nii palju on jälle vahepeal juhtunud. Selline tunne, et ei teagi, kust otsast alustada. Kõigepealt olen siis nüüd ametlikult taas vaid 0,5 koormusega töö omanik. Vaheajal tegin väikese puhkuse ning võtsin hoo maha, et veidigi taastuda senisest kiirest. Käisin mere ääres ja veidi ka spaatamas. See oli taas säästuvariandis, aga ma ei laskuks detailidesse. Kogukulu umbes 50 eurot (sõit, spaa, ööbimine, söök). :)
Minipuhkus 

Tuludeklaratsioon sai tehtud juba 13.02. Summa oli kena - praktiliselt üks kuupalk lisaks. Selle eest oleks saanud nii mõndagi meie saunaehituse jaoks - justnimelt OLEKS, sest siis juhtus see, mis alati. Kõigepealt otsustas üks metskits minu auto alla viskudes suitsiidi sooritada. See kahjuks tal ka õnnestus. Auto pääses korraliku mõlgiga ukses. Kuna uks käib kinni ning lahti, siis pole remont mõistlik, sest teatavasti on värvimistööd kulukad ning see maksaks ilmselt umbes pool auto koguväärtusest. Mõttekam on mõnest lammutusest sama värvi uks osta, seni sõidan siis mõlkis uksega ringi.
25.02.2020

Lisaks sellele on hommikuti autot käivitades aegajalt kuulda kahtlast kolinat. Esmane diagnoos või prognoos annab vähemalt 700-eurose autoremondi. No ei ole võimalik! Just nüüd, kus ma otsustasin oma sissetulekuid vähendada, hakkab kohe mingi jama pihta. Praktiliselt kogu minu tuludeklaratsioonist saadud raha läheb nüüd siis autoremonti. Hea, et vähemalt ülevaatusest sain läbi.

Veebruaris sain veidi lisaraha ühe projekti eest ja otsustasin teha ära ostu: "armastan iseennast!".
Kuna mul oli suur osa pesu lihtsalt otsa saanud ja oma lemmikpesu oskasin ma kogemata suures hajameelsuses kuhugi ära kaotada, siis alles olid jäänud vaid pigistavad, torkivad või muidu ebamugavad. Seetõttu oli mul vaja kiiremas korras ses osas oma garderoobi täiendada. Lisaks siis mõned t-särgid, pluus, sokid. Enamus oste sai sooritatud Pepcost.

Märtsi ostu teen ilmselt nn lõpurahadest, mis sain töölt lahkumise eest. Suur soov oleks uus (võib ka kasutatud, aga korralik) kevad/sügismantel, kuid ma pole kindel, kas leian midagi piisavalt rahakotisõbralikku ning meeldivat. Kindlasti pean ära ostma ühe paari mugavaid, kuid viisakaid töökingi. 

Pean ju nüüd jälle väga hoolikalt oma eelarve paika panema. Eelkõige saab siis taas kokkuhoidu veidi teha toidu arvelt ning iseenda riiete uuendamise arvelt ka muidugi. Üks, millest hetkel väga puudust tunnen, on teater. Ma pole juba mitu kuud saanud ühtki etendust vaatamas käia, sest mul lihtsalt polnud selleks aega ja energiat, kuid praeguse eelarve juures ilmselt niipea ei raatsi ka. Nii see elu paraku on, kui on raha, siis pole aega ja kui on aega, siis on jälle rahadega kitsam. 
Saunaehitus jääb ilmselgelt venima, kuigi meil on endiselt suur unistus jõuluks oma sauna saada. Nüüd oleks vaja nuputada mõni lisateenistus, mis oleks nö hobi(puhkus/lõõgastus/meditatsioon) ja kasu üheskoos  ja mida saaks niimoodi vaikselt õhtuti teleka ees nokitseda, sest liigset pingutust ma hetkel endale lubada ei tohi, muidu läheb tervis kevadeks päris käest. Eks näis, kuidas see mul õnnestub. 

Taas kokkuhoidlik
Elli
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi