Otse põhisisu juurde

Kuidas edasi?

Ohohohohooo....nii palju on jälle vahepeal juhtunud. Selline tunne, et ei teagi, kust otsast alustada. Kõigepealt olen siis nüüd ametlikult taas vaid 0,5 koormusega töö omanik. Vaheajal tegin väikese puhkuse ning võtsin hoo maha, et veidigi taastuda senisest kiirest. Käisin mere ääres ja veidi ka spaatamas. See oli taas säästuvariandis, aga ma ei laskuks detailidesse. Kogukulu umbes 50 eurot (sõit, spaa, ööbimine, söök). :)
Minipuhkus 

Tuludeklaratsioon sai tehtud juba 13.02. Summa oli kena - praktiliselt üks kuupalk lisaks. Selle eest oleks saanud nii mõndagi meie saunaehituse jaoks - justnimelt OLEKS, sest siis juhtus see, mis alati. Kõigepealt otsustas üks metskits minu auto alla viskudes suitsiidi sooritada. See kahjuks tal ka õnnestus. Auto pääses korraliku mõlgiga ukses. Kuna uks käib kinni ning lahti, siis pole remont mõistlik, sest teatavasti on värvimistööd kulukad ning see maksaks ilmselt umbes pool auto koguväärtusest. Mõttekam on mõnest lammutusest sama värvi uks osta, seni sõidan siis mõlkis uksega ringi.
25.02.2020

Lisaks sellele on hommikuti autot käivitades aegajalt kuulda kahtlast kolinat. Esmane diagnoos või prognoos annab vähemalt 700-eurose autoremondi. No ei ole võimalik! Just nüüd, kus ma otsustasin oma sissetulekuid vähendada, hakkab kohe mingi jama pihta. Praktiliselt kogu minu tuludeklaratsioonist saadud raha läheb nüüd siis autoremonti. Hea, et vähemalt ülevaatusest sain läbi.

Veebruaris sain veidi lisaraha ühe projekti eest ja otsustasin teha ära ostu: "armastan iseennast!".
Kuna mul oli suur osa pesu lihtsalt otsa saanud ja oma lemmikpesu oskasin ma kogemata suures hajameelsuses kuhugi ära kaotada, siis alles olid jäänud vaid pigistavad, torkivad või muidu ebamugavad. Seetõttu oli mul vaja kiiremas korras ses osas oma garderoobi täiendada. Lisaks siis mõned t-särgid, pluus, sokid. Enamus oste sai sooritatud Pepcost.

Märtsi ostu teen ilmselt nn lõpurahadest, mis sain töölt lahkumise eest. Suur soov oleks uus (võib ka kasutatud, aga korralik) kevad/sügismantel, kuid ma pole kindel, kas leian midagi piisavalt rahakotisõbralikku ning meeldivat. Kindlasti pean ära ostma ühe paari mugavaid, kuid viisakaid töökingi. 

Pean ju nüüd jälle väga hoolikalt oma eelarve paika panema. Eelkõige saab siis taas kokkuhoidu veidi teha toidu arvelt ning iseenda riiete uuendamise arvelt ka muidugi. Üks, millest hetkel väga puudust tunnen, on teater. Ma pole juba mitu kuud saanud ühtki etendust vaatamas käia, sest mul lihtsalt polnud selleks aega ja energiat, kuid praeguse eelarve juures ilmselt niipea ei raatsi ka. Nii see elu paraku on, kui on raha, siis pole aega ja kui on aega, siis on jälle rahadega kitsam. 
Saunaehitus jääb ilmselgelt venima, kuigi meil on endiselt suur unistus jõuluks oma sauna saada. Nüüd oleks vaja nuputada mõni lisateenistus, mis oleks nö hobi(puhkus/lõõgastus/meditatsioon) ja kasu üheskoos  ja mida saaks niimoodi vaikselt õhtuti teleka ees nokitseda, sest liigset pingutust ma hetkel endale lubada ei tohi, muidu läheb tervis kevadeks päris käest. Eks näis, kuidas see mul õnnestub. 

Taas kokkuhoidlik
Elli
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg