Otse põhisisu juurde

Need lagunevad kärud võiks juba maha müüa....

 ...ja võtta jälle hunnik laenu ning osta veidi uuemad autod, kuid see ei kindlusta ju veel normaalselt toimivat sõiduvahendit. Meil on septembrist saanud autode eri. Minu auto tegelikult toimetab hetkel enam-vähem ja vajab nipet-näpet sättimist, kuid uuest autost unistan sellegipoolest, sest kitse matsu tõttu mõlkis uksega sõites, tunnen end nagu mingi liiklushuligaan....Eelmisel nädalal arvas seda ka üks autojuht, kes sõitis mulle järele ja tegi mulle noomituse, sest ületasin pidevjoont. Tegu oli minu jaoks võõra ringteega ja märkasin liiga hilja, et katkendlik joon saab poole ringipeal otsa ja rea vahetamine ei ole lubatud....Kuid see noomija väitis, et olen lausa kolm korda talle sama koha peal ette keeranud....ma ei suutnud sellepeale midagi vastata, sest olin täiesti kindel, et see ei saanud mina olla, sest ma pole sellist manöövrit seal varem teinud, kuid saate ju aru, et jube piinlik olukord oli see igatahes...ja ma ei märganud, et ta oleks mulle ette sõitma hakanud vms, st midagi ohtlikku minu arust ei olnud,  kuid see muidugi ei õigusta minu apsakat. 
Kuid täna olen hoopis ärev mehe auto pärast, mis sai eile remonti viidud. Jamad algasid juba paar kuud tagasi. Mingil hetkel auto lihtsalt jääb keset sõitu seisma või hakkab jõnksutama. Näiteks juhtus nii ühel möödasõidul. Mees jõudis sooritada eduka möödasõidu ühest suurest rekkast, ning siis .....NNNnnnn-n-n....ja mootor seisab. See rekkajuht võis küll mõelda, et mingi debiil kihutab mööda ja siis tõmbab nina ees tee äärde parkima.  

Esmalt arvati, et ehk on tegemist mingi gaasipedaali anduri jamaga. Uuena maksab selline jublakas a 400 eurot. Saime ühe lammutusest (35 euro eest), kuid midagi ei muutunud paremaks. ....ahjaa enne seda vahetas ta välja kütusefiltri, kusjuures esmalt keeras midagi katki, st pidi neid kaks korda ostma (kulu 80 eurot). Lisaks sellele sai kütusele lisatud vahendit, mis peaks seda puhastama. Kuid auto trikitas ikka edasi.  Siis käis auto diagnostikas ja tehti sund-tahmapõletus. Järgmisena arvas üks tuttav autode remontija, et tegu võib olla ka väntvõlli pöörete anduriga (vahetusega kokku ca 40 eurot) -  see nimi sai mul korrektselt pähe õpitud, sest mina olin see, kes pidi selle poest ostma.....kuid kasutegur oli praktiliselt null või noh, mees väidab, et veidi nagu oleks erksam käivitamine vms. 

Reedel linnast koju sõites suri auto mitmeid kordi välja ja tõmblemine muutus ka eriti hulluks. Rohkem ei julgenud ta autot puutuda ja sai eile saime selle remonditöökotta viidud. Kusjuures linna sõites töötas mootor nii sujuvalt, nagu tal polekski midagi viga. Nüüd ma siis istun ja värisen, et kas peame kõik oma säästud nulli ajama, et auto korda saada. Niigi olen hädaabifondist viimasel ajal mitmeid kordi ju näpistanud. September on meie jaoks aasta kõige kulukam kuu ja seda peale puhkuseid, st raha vähe ja kulutusi palju. Seega on minu sos-fondis vaid 150 eurot, kuid õnneks on teisel poolel ka endal midagi kõrvale pandud (saunaehitus lükkub ilmselt jälle korralikult edasi) ja mul on veel eraldi meelerahufond, mida ma kasutan vaid väga väga kriitilises olukorras. Loodan, et seekord ei lähe olukord veel nii kriitiliseks. Samas eelmise aasta augustis, kui auto seisma jäi....jah, seesama auto....siis olid meie säästud praktiliselt nullis. Seega võin väga tänulik olla, et oleme oma finantskäitumist nii palju muutnud, et ei pea päris iga suurema väljamineku pärast muretsema. Kui aga selliseid äkilisi kulutusi peaks korraga mitu tulema, siis oleme taas maoli maas. 

...peagi on meie majapidamisse veel kolmaski peavalu tulemas, st valime hetkel lapsele autot. See raha on tal suures osas ise kokku kogutud ning ühe osa sai siis arvelt, kuhu mina ja vanaema igakuiselt makseid tegime. Raha on veidi alla paarituhande, selle raha eest on juba ühtteist liikvel, kuid oluline on see, et saaks võimalikult heas tehnilises korras masina. Noor ise tahaks ju võimalikult moodsat ja ägedat, kuid palusin tal kannatust varuda, küll tuleb see ägedate aeg ka (ta pole mingi bemmivend, kuid sooviks võimalikult uut autot saada). 

Ise pean veel vähemalt paar aastat suutma praeguse autoga hakkama saada, kui ma just vahepeal loteriiga ei võida, sest mul on suur soov jätkata oma teed laenuvabaduse poole ning ma ei sooviks järgmise auto ostmisel laenu võtta. 


Veidi liikluses huligaanitsenud

Elli

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee