Otse põhisisu juurde

Head vana aasta lõppu!

Hakkabki see aasta lõppema. Kes kogu minu teekonda jälginud, siis see teab, et sellesse jääb hunnik ebaõnnestumisi ning ka kordaminekuid. Igast läbikukkumisest või libastumisest sain võtta omad õppetunnid ja veidi targemana edasi minna.  Üks suurim õppetund on see, et ega keegi sind päästma tule, kui kaelani sees oled. Ikka ise pead välja ronima. Selleks, et pääseda pidevast muretsemisest raha pärast, tuleb parematel aegadel teha ettevalmistusi kehvemateks perioodideks. Olin ju olukorras, kus ka 100-eurone äkiline väljaminek tähendas kriisi.
Kõike pole võimalik rahas mõõta 💟

Seetõttu seadsin aasta alguses eesmärgi koguda säästupuhver  ja luua meelerahufond. Ma ise ka ei usu, kuid ma sain sellega hakkama ja mul on aasta lõpuks tekkinud üle 500-eurone säästupuhver. Loomulikult kavatsen seda juba lähiajal suurendada ning see peaks uuel aastal olema juba lihtsam, sest krediitkaardivõlg (900 eurot) saab kohe-kohe nulli (ootan hetkel ühe tehtud töö tasu). Lisaks sellele sai lapse arvele kantud 12x10 eurot ehk siis 120 eurot, järelmaksuvabalt pliit soetatud ning pidime aasta jooksul mitu korda lagunevaid autosid laskma kõpitseda (sellele kulus üle 1000 euro 😖). Me saime selle kõigega hakkama.

Seega said kõik seatud eesmärgid täidetud ja saan rahuliku südamega minna vastu uuele aastale. Jaanuaris tulevad juba uued eesmärgid, sest ilma nendeta pole võimalik õnnestuda. Eesmärgid peavad olema kindlalt paigas, siis tead kuhu liikuda ja mida selleks ette võtta, et need täituda saaksid. Keskendasin kogu tähelepanu tegevustele, millega saaksin aasta lõpuks oma eesmärgid täidetud. See polnud kerge, kuid ma sain sellega hakkama. Jeeeee!!!!!

Naljakas tunne on kohe poodides ringi käia. Kunagi ütles üks mulle lähedane inimene: Kui mul on raha, siis tundub kõik nii odav, kui raha ei ole, siis on kõik nii kallis.....Nüüd jalutan poes ringi ja tõepoolest ma saaksin kogutud raha eest juba nii mõndagi endale osta. Kõik tundub palju odavam.  Siinjuures on oht libastuda ning säästupuhver laiaks lüüa, kuid seda ma loomulikult ei tee, vaid panengi uueks aastaks täpselt kirja, mida mul lähiajal on vaja endale muretseda ning hakkan aga taas kogumisega pihta.


Selle aasta suurim mõistmine oli see, et mul on juba olemas midagi väärtuslikumat kui suur hunnik raha. Minu suurim varandus on minu teadmised ja oskused, kui peaksin kasvõi puupaljalt tänaval seisma, siis on see varandus ikkagi minuga kaasas. Oluline on vaid näha takistuste asemel võimalusi, siis saab kõik vaid paremaks minna.

Mul on uueks aastaks kokku lepitud juba mõned lepingud, mille pealt saan taas veidi lisaraha teenida. Hetkel tunnen, et jaksan veel ka seda pisikest lisatööd teha, millega septembrist alustasin ning kui enam ei peaks jaksama, siis õnneks saan jätkuvalt väiksema sissetulekuga kuudel rahalist toetust.

Suur, suur tänu kõigile, kes mulle sel aastal kaasa on elanud! Kindlasti sundis seegi mind enam pingutama, kui teadsin, et keegi minu õnnestumistest ja ebaõnnestumistest loeb. Ma ei tea, mis blogiga edasi teha ...kas jätkata, kuni minust saab rikas ja edukas inimene... või jättagi see teema siin selliseks aastaseks projektikeseks. Ise kaldun viimase variandi kasuks, kuid kes teab... võibolla on mul ka edaspidi veel midagi öelda....

Mõnusat aasta lõppu ja paremat uue algust!

Rahulolev ja veidi rahatargem
Elli


Kommentaarid

 1. Elli, aitäh! Väga põnev lugemine on olnud. Head ja heldet uut aastat!

  VastaKustuta
 2. Suured tänud jagamast oma muresid ja rõõme. Käisin iga nädal muudkui piilumas, kas on uut postitust. Vahel võiks ju mõne postituse ikka teha :D

  VastaKustuta
 3. Ootan väga Sinu postitusi. Loodan, et ikka jätkad! 😊 Head aasta lõppu!

  VastaKustuta
 4. Tänud toredate soovide eest ja heldet alanud aastat teilegi! Kuna tundub, et neid piilujaid on siin teisigi, eks siis jätkan esialgu blogimist. Vaatame siis üheskoos, kuhu see lõpuks välja viib. :)

  VastaKustuta
 5. Elli, sa oled imeliselt tubli ja inspireeriv! Head uut aastat!

  VastaKustuta
 6. Elli, väga vinge ja tubli! Sinu töö eesmärkide saavutamise nimel väärib imetlust ja väga lahe, et said ette võetud lausa mitu eluvaldkonda.
  Mind huvitab, millises valdkonnas või missuguseid tööotsi sa teed-- mitte, et peaksid kõike avaldama, lihtsalt oleks ideena endale huvitav lugeda. Edu eesmärkidega!

  VastaKustuta
 7. Tere, Anna! Saan öelda nii palju, et mul avanes võimalus oma teadmisi teistega jagada. Lisatöö on puhtalt erialane ehk siis haridusvaldkonnas. :)

  VastaKustuta
 8. ...lisaks sellele sai aasta jooksul käidud suvel hooajatööl ning metsasaadusi müüdud.
  Enne jõule käisin laatadel veidi omatehtud käsitööd, hoidiseid ja piparkoogitainast müümas. Seega mingi lisateenimise võimaluse leiab kindlasti igaüks, kel vaid tahtmist ja pealehakkamist. ;)

  VastaKustuta
 9. Head uut aastat, Elli! Elasin terve aasta Sulle blogi vahendusel kaasa. See, kuidas sa raskustest, nende ületamisest ja edusammudest kirjutad on väga inspireeriv. Aitäh!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi