Otse põhisisu juurde

Jõuluootusest ja veidi muud mõtisklust

 ...et siis otsustasin proovida keskenduda novembris taas raha juurde tekitamisele. Paar lisatööd on niikuinii juba soolas, kuid tahan taas veidi proovida ka muude tegevustega oma kassat täita. Kuid püüan sel aastal olla veidi realistlikum ja sean eesmärgiks vaid 50 lisaeuro teenimise. Ma ei hakka siia kõike taas üles kirjutama, kuidas seda teha võiksin. Põhimõtteliselt ei erine see väga palju eelmise aasta novembri 100 euro väljakutsest. 

Tänased vastused Kogumispäevikus õhku visatud lisaraha teenimise teemale, panid mind mõtlema hoopis sellele, et kas tõesti oleks õigem tõmmata jõulukulud nulli. Kinkida kogu perele vaid head tuju (tasuta vautšereid, mingi toreda koostegemisega, mis oleks veidi keerulisemal ajal vägagi lahe idee) ning suunata see aastaga kogunenud paarsada eurot hoopis millessegi olulisemasse....kuid EI. Mina ei ole sellega nõus! Niigi on kogu meid ümbritsevas hetkel nii palju nukrat ja kohati lausa masendavat. Meil on olnud jõule, kus olen lastele juba ette vihjanud, et "jõuluvana on sel aastal vaene", et nad ei ootaks midagi erilist. Sel aastal olen ma ekstra selle nimel vaeva näinud ning raha kogunud, et meil tuleksid stressivabad jõulud. Mina ja mu pere oleme väärt üht mõnusat ja positiivsete emotsioonide rohket jõuluaega. Minu jaoks aitavad seda luua muuhulgas ka kingipakid kuuse all, mis tekitavad selle õige jõulutunde koos mõnusa ootusärevusega ning väikese üllatusmomendiga. Pigem võivad muud unistused ja plaanid veidi oodata. 


Selle kuu lõpp tuli jälle kuidagi nii kiirelt. Mu pangaarvel oli veel ca 100 eurot alles, kui sinna juba selle kuu palk laekus. Lõpuks ometigi sain käidud hambaarstil. See arve oli tänu hambaravitoetusele peaaegu olematu (16.42). Sain teada, et õnneks midagi väga hullu ei ole. Hädalisem hammas tehti korda ning ühe korra on vaja veel käia. 
Mis siis veel? Polegi nagu midagi. Elu keerleb ikka töö ja kodu vahet. Kodukontor on nüüd täienenud korraliku kontoritooli võrra. Kuigi ma kipun end aegajalt ikka diivanile unustama, siis zoomida on nüüd küll palju mugavam ja eks ma vahel ikka olen korralikum ka ning töötan laua taga. 
Autopidurid vajasid vahetamist ning kindlustus vajas pikendamist. Kuid nüüd ei ole ükski selline väiksem ootamatum väljaminek enam probleem. Vaatad, et ahah, see arve on vaja ära maksta ning maksad võimalikult ruttu ära. Vahet pole, kas see arve tuleb kuu alguses või lõpus. Varem pidin mõnikord ootama, et uue kuu tasu laekuks, et saaksin arve ära maksta. 
Selle kuu eelarve ootab veel tegemist. Autokütuse reale peab nüüd paarkümmend eurot lisaks panema, sest kütusehind on tõusnud. Õnneks elektril on meil kindel pakett ja selle hinnakõikumised meid õnneks eriti ei mõjuta. 


Rahulikku hingedeaega soovides
Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi