Otse põhisisu juurde

Raha, raha, raha

Aprillis võrdlesin 20.kuupäeva 2019. aastal, kui mul oli vaid 50 eurot kuu lõpuni alles, selle aastaga, kus mul oli samal kuupäeval 584 eurot. Pühapäeval poodi minnes tegin taas arvutused ning sain teada, et seekord oli mul igapäevasteks kulutusteks mõeldud rahast veel 680 eurot alles ja seda vaatamata sellele, et ma ostsin näiteks lapsele riideid 160 euro eest ning endale ühtteist hädavajalikku (nt pesuresti, talvisemad kodusaapad jms pudi-padi). Eile kontrollisin huvi pärast arvet. Teatavasti on mul suurem osa kuluraha ümbrikutes ning seal peaks olema vaid kuu söögiraha ehk siis kuu lõpuni on täpselt nädal ja ühe nädala söögiraha on mul 100 eurot, kuid mul on selle nädala söögiraha juba rahakoti vahel ja seetõttu oleks pidanud seal olema mingi paarkümmend eurot, aga oli hoopis  262 eurot. See on väga imelik, sest mul ei ole sel kuul lisasissetulekud veel laekunud ja see raha on alles jäänud minu tavapärasest igakuisest sissetulekust. Varasemalt oli siis nädal enne kuu lõppu arvel enamasti alla saja euri ja see oli kogu raha, millega tuli kuu lõpuni hakkama saada. Praegu on mu ümbrikutes ning rahakotis veel vähemalt teine samapalju.

Halluses on oma võlu

Ma ei oska seda normaalsemalt sõnastada, kui et: mul on mõnikord tunne, et ma enam ei suuda kogu raha ära kulutada. Seda siis silmas pidades tavapäraseid igakuiseid kulutusi, mitte suuremaid oste. Saangi kuu lõpus arvel ülejääva raha oma jõuluümbrikusse ja autofondi suunata. Mul on tunne, et ma hakkan juba vaikselt unustama, mis tunne see on, kui sa kuu lõpus ärevalt arvel silma peal hoiad ning enne igat ostu üle kontrollid, kas sul on selleks piisavalt vahendeid. 

Arvan, et sellele positiivsele tulemusele on see kuu ka nädalamenüü planeerimine kaasa aidanud, sest mul on see kuu toidule märkamatult vähem raha kulunud. Pühapäeval küll laristasin veidi ning ostsin üle pika aja forelli ning lubasin endale ka 2 avokaadot ning soodukas olnud pestokastme. 

Nädalamenüüdesse planeerisin rohkem just neid toiduaineid, mis mul juba kodus olemas olid ja nii leidis näiteks taas kasutamist Teriyaki kaste, mille oli ostnud kunagi ammu ühe konkreetse retsepti jaoks. Tegelikult on see väga minu maitse järgi ning on imelik, et ma seda vahepeal kordagi kana või liha maitsestamisel kasutanud ei olnud. 

Eriti krõbeda kana saab siis, kui kodukontoris küpsetamisega samal ajal zoomikoosolekut pidada. 

Ma olen seoses selle raha üle jäämisega mõelnud, et see ongi vist see, mida nimetatakse eksponentsiaalseks kasvuks, et kui su rahaasjad on plussis, siis kõik hakkab kuidagi jooksma - ostad suurema säästukaga hulgi, kodus on tasapisi tekkinud varud ja ei pea iga kuu lõpus pingutama, et kas veab kuu lõpuni selle pesupulbripakiga veel välja või mitte, raha ei kulu enam suure intressiga laenude tagasi maksmiseks ning saad selle summa jagu raha hoopis kogumisse suunata. Müstika. 

Kuna mu rahaasjad ei tekita enam mulle nii suurt stressi, siis see on ka üks põhjus, miks olen mõelnud, et mis ma ikka siin muudkui korrutan, et mul on nüüd kõik juba palju paremini, kui oli 3a tagasi. See muutub ju tüütuks. :D 

Sain arstidega ka ühendust võetud ja tundub, et oma tervise osas olin end siiski veidi üle hinnanud (liiga terveks siis), aga samas ei midagi hullu, mis tõsisemalt töötamist takistaks vms. Lihtsalt ma endiselt ei saa ega tohi väga koormust tõsta ja pean hoidma pigem madalat profiili, kuid saame ju rahaliselt vaatamata sellelegi täitsa kenasti juba hakkama. 

Lootusrikas optimist

Elli

Kommentaarid

  1. Soomi-kana on uus hitt 😜

    Rööm lugeda postiivsetest arengutest ja head tervist aasta lõppu!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o