Toit on ju päris suur osa meie enamuse eelarvest. Mina siis otsustasin toidukuul taas oma toidukulusid enam kontrolli alla saada, sest mulle tundus, et oleme veidi liigselt laristama hakanud. Tegelikult on ju ajuvaba pool oma palgast lihtsalt nahka pista. Tervislikum tuleb vähem ja normaalsemaid asju süüa.
Seega oleme taas liitunud kavaga, millest tervislikumaid toite valida ning ma alustasin sel kuul järjepidevamalt nädalamenüüde koostamist. Läheb siis teine nädal ja tundub, et päris edukalt. Kui eelmisel nädalal kahte väljas söömist (kogukulu 12€) mitte arvestada, siis kulutasin nädalaga toidule 95 eurot. Eesmärk on jääda 100 euro piiridesse.
Selleks nädalaks valmistusin kohe eriti põhjalikult ette. Tõstsin laupäeval oma kapid tühjaks ja panin kirja kõik nendes hetkel olevad toiduvarud. Nii leidsin ma kaks poolikut poolekilost hernepakki, mitu makaroni pera, mõned ajaületanud jahud ja pudruhelbed, mille plaanin sellel nädalal ära tarbida.
Segadus minu kappides |
Inventuur |
Sügavkülmas on mul palju marju ja toormoosi, kuid lihakraami, millest nagu päris süüa teha, oli seal oodatust vähem. Seega pean siiski päris palju materjali juurde ostma. Kõik oleks ju kena ja ma püsiksin ilusti oma eelarves, kui paar päeva tagasi poleks üks jutukas kalamees mulle oma kohadega õue peale ilmunud. "Kulla proua, sa elad ju vaid korra. Ma panen sulle ühe koha " :D No panigi siis ja tegelikult sai sellest väga maitsva õhtusöögi ning jätkus järgmiseks päevakski. Kuid 16 eurot on ikka päris kallis laks.
Sai veidi korda loodud :) |
Sellegipoolest on mul täna veel 20 eurot alles ja püüan siis nädala lõpu mõistlikult hakkama saada.
Miks ma üldse mässan ikka veel selliste eelarve timmimistega, sest ma usun, et iga selline pisike muutus mõjutab meie eelarvet tegelikult märgatavalt. Kas ma pistan selle paarkümmend lisaeurot iga nädal nahka või panen säästu. Iga nädal 20 eurot, teeb kuus 80 eurot ja kui sellele lisada veel 3 eurot, siis teeks see aastas 1000 eurot säästu. Ookean koosneb väikestest tilkadest, kõrb liivateradest, pikim matk tuhandetest sammudest. Palju väikeseid osi moodustab ühe suure.
Teine oluline samm, millega veebruaris tegelen, on oma eelarvesüsteemi üle viimine äppi. Tahan sularahaga mässamist veidi vähendada. Mitte sellepärast, et see kuidagi tüütu oleks, vaid eelkõige seetõttu, et ma ei peaks liiga suuri summasid sularaha kodus hoidma. Mõned ümbrikud jäid juba tühjaks ja püüan siis neid summasid äpi abil jälgida.
Bilance äpp |
Eelarve plaani kavatsen kindlalt ka edaspidi teha paberil, sest kõik, mille ma läbi kirjutan, on mul enam teadvustatud nin rohkem silma ees. Selle läbi kirjutamise põhimõtte pärast ei sünkinud ma äppi ka pangaga. Kui ma kirjutan oma kulutused ise äppi, siis ma teadvustan ja saan ka näiteks jälgida, kui palju raha jäi veel antud kategooriasse alles. Kui see toimub aga automaatselt, siis jääb mul ju vaid tagantjärele käsi laiutada, et kuhu see raha küll jälle läks.
Kui ma endale sobivat äppi otsisin, siis laadisin vähemalt neli tükki alla ning sama kiiresti ka desinstallisin. Minu loogikaga sobis kõige paremini uus Bilance.
Meie peregi sai täna hommikul "positiivseid" uudiseid. Eks siis ootame ja vaatame, mis ja kuidas edasi.
Püsige terved ja otsige ikka neid liivateri, millest üks suur rahatarkuste mägi kasvatada!
Elli
Kommentaarid
Postita kommentaar