Otse põhisisu juurde

Elu esimene e-poe tellimus

 Nagu arvata võite, siis ei piirdunud meie pere ühe positiivsega. Nüüd olen siis ka mina selle kurikuulsa viirusega nakatunud. Esimesed päevad oli olemine ikka päris kehvake. 

Külmkapp hakkab tühjaks saama. Võtsin seekord vastu otsuse, et proovin siis ka selle paljukiidetud e-poe teenuse ära. Maal on selleks ainuke võimalus Selver, mis tundub mulle pigem kallima poena ja lisaks pean ju arvestama kulleritasuga. 


Tegin sellest "otsereportaaži":

Avan lehe ja leian kohe pildikese, kus kirjas, et siit saab teada, kuidas e-poes osta. Hakkan siis neid samme läbi lugema. Hea uudis on see, mul on partnerkaart. Registreerin selle ära ja asun siis uurima. 

Teine samm - broneeri kauba kättesaamise aeg. Ma ei leia, kust või kuidas ma seda teha saaksin. Jätan selle otsimise sinnapaika ning lähen poodi kaupa valima. 

Esimene e-poe eripära ja minu jaoks ebameeldiv avastus, et avokaadot ei saagi ühekaupa osta. Ega mul polegi nii väga avokaadoisu. Kannatan need paar päeva ära või kui raha alles jääb, siis panen pärast ühe paari Ready to eat (väidetavalt ülisoodsaid) avokaadosid ostukorvi, kuid need tulevad siiski vähemalt euro võrra kallimad, kui mu tavapärane avokaado hind, sest enamasti ma ikkagi ei osta neid valminud avokaadosid. Eelkõige pakendi pärast ning teiseks põhjuseks siis ka hind.

Nii, võtaks paki šampinjone: esimene - kallis, teine - kallis, kolmas -  veelgi kallim...jääb ära. See riisipada kõlbab ka ilma nende topelthinnata seenteta süüa. 

Salatikraami mul veel õnneks on kodus, aga piilusin hindu ja leidsin ühe päris mõistliku hinnaga 200gr paki. Selle küll võtaks, kui vaja oleks.

Lihakraam. 

Ohhoo, väga soodne kanafilee. Kolm paki saab vaid 7.50-ga. 3 pakki on vaid 1,2kg ja see teeb kilohinnaks 6.25. Ei ole soodne. Taas selline koht, kus tahaksin öelda, et "ära maksa pakendi eest!". Terve kana kilohinnaga 2.59 on isegi selline enam-vähem mõistlik, kuid kuna mul on veel kodus kanafileed, siis jätan selle korvi lisamata. Samuti tunduvad päris mõistliku hinnaga poolkoiva tükid, ca 700gr paki saab kätte vaid paari euroga. Hea näiteks supiks teha. Panin ikkagi igaksjuhuks korvi. Pärast vaatan, kas võtan või jätan. Kanaliha sektsioonis olid veel mõned mõistlikud leiud ja ma isegi juba veidi leebun selle e-poenduse osas. 

Selles suhtes on tõesti mugav, et on rahulikult aega hindu vaadelda ja võrrelda. 

Hakklihade suhtes saan oma eelarvamusele vaid kinnituse. Pakend maksab... ja ühtegi mõistliku hinnaga pakki ma ei leia. Suureks üllatuseks on delikatesshakkliha kilohind, mis on teistest hakklihadest isegi sutsu soodsam. Täiesti loogikavaba. Kerin kiiresti edasi. Vorstid ja viinerid saan õnneks vahele jätta. Seda 145-t toodet oleks andnud mul läbi lapata. 

Ühte normaalset singipakki oleks küll vaja. Asun siis vaatlema. Meie pere lemmikut suurt pakki Viru sinki ma ei leiagi. Peab siis seekord millegi muuga leppima. Kanasingid on soodsamad, kuid neid meil eriti ei sööda. Leian mingi suvalise taisema singi eurose hinnaga ning lisan kaks pakki ostukorvi. 

See sült tundub päris heas sooduses ja ma ju ei tea, kui kaua me veel kodus peame olema. Panen korvi. Tasapisi kerkib ärevus, et tellin küll pikema aja peale mõeldes, aga äkki pannakse mulle 5 pakki homse kuupäevaga piima, mis ma siis nendega teen. 

Liiga palju sooduspakkumisi sunnib mind veidi nädalamenüüd enam läbi mõtlema, enne kui tellimusega jätkan. Väga lihtne oleks ju korv kõike neid "päris mõistliku hinnaga" kaupu täis toppida. Kogu kaupa läbi lapates tekib üldse igasugu isusid ning märkan mingeid tooteid, mida ma poes pole muidu tähele pannudki. E-poodi peab vist ka valmis nimekirjaga minema, siis ei ole nii suurt ohtu igasugu ahvatluste tekkimiseks. Õnneks aitab hinnanäit vajadusel kiiresti korrektuure teha. 

Piiluks veidi ka kalaletti. Soodne lõhe 8.99. No ei ole ju väga soodne? Põlva linnas on Bauhofi kõrval üks tore kohalik kalapood Krei, kust ma ostan kohalikku forelli 6€ kilo. Kahekilose kalaga säästaksin juba enam kui see kullerteenus mulle hetkel maksma läheb. Nojah, las ta täna olla. Loen selle tellimuse üheks vahvaks eksperimendiks ning püüan säilitada avatud meele. 

Vaatan vahepeal kella. Olen juba üle tunni aja poodelnud. :D Aja kokkuhoidu esialgu pole, kuid kui süsteem juba selgem, siis ilmselt saab palju rutem. Hetkel võtab see hindade ja kaupade võrdlemine ja vaatlemine lihtsalt kauem aega. 

Piimatooted. Hapukoor on täitsa tavapärane 0.89. Piimahind on ka meie kohalikus Coopis tõusnud ning Selveri pakkumises leidsin tavalise kilepiima 65 sendiga (Meie poes on sama firma piim 55s). Lepime selle 40 sendi kaotusega ja panen 4 pakki piima korvi. Lootes siis, et need pole homse kuupäevaga ning ma ei pea toitu raiskama hakkama. Selveri enda kohupiimad ja kodujuustud tunduvad täitsa mõistliku hinnaga, kuid täna pole neid mul veel vaja. 

See on küll mõnus, et näen, et korvis on 25 euro eest kaupa ning planeeritud 50-60 euroni on veel turvaliselt ruumi. Partnerkaart väsis vahepeal ära ja logis mu välja, pidin restartima. Kahju, et ma alguse kellaaega ära ei fikseerinud. Olen vist juba 2h kaupu läbi sirvinud. 

Ma ei teadnudki, et olemas näiteks selline asi nagu mooni-martsipani jogurt. Märkamatult sattus mu korvi 8 kohukest ja 4 karamellipudingut. Uups!!! Nüüd seisan keerulise valiku ees, kas kõik ära osta või üks maius välja praakida. 

Tunnen, et mu kõht on vahepeal tühjaks läinud ja ega see ka sellele shoppamisele hästi mõju. Peab vist kõik vahepeal pausile panema ning veidi aja pärast jätkama. Küll see e-poodlemine on ikka väsitav. 

Jõuan valikuni, kas ma tahan õnnetute või õnnelike kanade munasid. Kui eelarve vähegi lubab, siis võtan ikka õnnelikumate omi. Alla kahe raha munakarp on vist täitsa tore diil. 

Juustude osakonnas läks kergelt. Võtsin lihtsalt kõige soodsama. Määrete juures oli esmane valik Merevaigu megapakk, kuid siis märkan, et kõrval on Hiirte juust pea 40s soodsama kilohinnaga. Allapoole kerides avastan oma lemmiku karulaugu määrde eriti hea hinnaga. See läheb kohe korvi ning siis peab ikkagi ühe juustuse määrde ka veel leidma. Kõik hiired armastavad juustu ja meie peres on neid juustulembeseid ka päris mitu. Valitud!

Lõpuks jõuan leiva ja saia osakonda. Meie pere valget saia ei söö või õigemini mõni sööks ikka, aga me lihtsalt ei osta saia. Seega tuleks mul leida midagi leivast ning miskit röstide seast. Leivaga pole probleemi, kuid soodsama hinnaga ehk siis alla eurost tuttavat röstsaia ma valikust ei leia. Pean siis siinjuures väikese tagasiandmise tegema ning paar kallimat rösti korvi lisama. 

Koogid, saiad, tordid saan vahele jätta. Maiustustest valin teadlikult 3 pakki küpsiseid, sest mul on kohupiima, mis oleks vaja ära kasutada ning millest saaks nädalavahetusel ühe küpsisetordi teha. Kuna võtsin kohukesi ja pudingut, siis jätan muud maiused poodi. 

Kaks pereliiget püsivad hetkel veel vapralt negatiivsed, kuid pole teada, kui kauaks, seega rändab igaksjuhuks ostukorvi ka paar kiirtesti. 

Vaatan korvi sisu veelkord üle ja hakkan ostu vormistama. Esialgne arve 65.91, millele kohe lisandub 4.90 tarne.

Kokkuvõte.

Algajal ostlejal kulub päris kaua aega, et kaubavalikust ülevaade saada. Mul läks kindlalt üle kolme tunni. Samas on järgmistel kordadel see juba märksa lihtsam. Meeldivad mõned hulgivalikud, mis tundusid ka päris soodsad, kuid lõpeks nullib kõik selle ilusa minu jaoks ikkagi ära see 4.90. Mida kõike selle eest ju osta saaks? Ise linna minnes saan rohkem valida poode ning hindu. Seega on kullerteenus minu jaoks vaid hädaolukorraks sobiv. 


Hetkel tõbine 

ElliKommentaarid

  1. Heh, see ostunimekirjaga shoppamine e-toidupoes on asi jaa, teen seda ise ka : külmiku peal on nimekiri, mis otsa saamas on (või mida oleks vaja osta, aga ainult siis kui nt soodukas on) ja arvutis on e-poe nimekiri ees. St eelmisest korrast ostukorv, sest tavaliselt tellime / tarbime ja otsa saavad alati samad asjad. Nii on seda ajakulu veidi vähem :)

    Kuna me varasem harjumuspärane Prisma ehk kodu-e-pood pani hiljuti 2 nädalt mingit hullu ja siis lisas kaheeurose tarne (varasemalt sai sooduskoodiga tasuta), info ei liikunud, siis nüüd proovime teisi ja ma pean ütlema et niiöelda uude e-poodi minna, kus süsteem pole selge ja käe järgi ja üldse ei tea, võtab ka kaua aega. No vähem vast, kui kolm tundi, aga harjumatu ikka.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg