Otse põhisisu juurde

Iga lõpp on millegi uue algus

 Nüüd on see siis läbi - lapsel põhikool ja minul suuremat sorti peo korraldamine. Lõpuks kujunes nii, et kõik samas klassis käinud kolm sugulast soovisid lõpupidu ühiselt tähistada ning meie hoov sobis selleks hästi.

Seega tuli planeerida pidu ca 40le inimesele. Rentisime kolme pere peale 5x8m telgi, jagasime ära, kes mida toob ning nii sai taas üks päris uhke pidu maha peetud. Polegi veel kõiki numbreid kokku löönud, kuid söök ja jook läks minu eelarvest umbes 200€. Nii olin ma ju ka planeerinud.

Riide teema. Käisime veel päev enne pidu lapsega vesti ostmas. Nii kujunes lõpetaja outfiti lõpphinnaks 226€ (ülikond, triiksärk, lips, kingad, püksirihm, vest). Ülikonna ja valdava osa sinna juurde kuuluvast saime Sepa turust. Vesti ostsime Lõunakeskusest. 

Jalutasime lõunakas poodide vahel. Tundsin, et pean peokleidi alla saama ühe korraliku pesuelemendi. Esialgselt hinnasildilt vaadatud 25€ tundus küll kallis, kuid kuna see oli mugav ja hoidis tüdrukuid kenasti paigas, siis otsustasin selle ikka ära osta. Kassas selgus, et olin vale hinnarida vaadanud ja tegelik hind oli hoopis 30€. Imelik oli loobuda ka ja nii siis minu riiete kulu vaikselt muudkui tõusis. Enne seda olin ostnud uued kingad ja bleiseri (ca 70€ eest). 

Peale vesti ostmist möödusime ühest kleidipoest. Pobisesin moka otsast:"Tegelikult võiks mul ka uus kleit olla." Poiss oli sellega kohe nõus: "Muidugi, muidu teised vaatavad pildilt, et sa oled sama kleidiga (mis venna lõpetamiselgi). Minu järgmise kooli lõpetamisele võid tulla samaga... või ei, siis tuledki selle vanaga, siis ongi jälle teistmoodi."

Nii me siis kahekesi arutades sinna poodi sisse astusime ning 20min hiljem uue kleidiga välja tulime (kulu 50€). Tegelikult on meil sel suvel veel ees ootamas üks pulm ja üks suurem juubel, seega saan nüüd siis kahte kleiti nendeks üritusteks ka kasutada. Minu riided ja soeng lõpupeoks: 185€. Olin lõpuks nii üles löödud, et mees ja vanem poeg ei tundnud mind kohe äragi. "Aa, see ongi meie oma" - ütles poiss isale, kui üle parkla nende poole tippisin. :D  

Lilled 65€ ja lõpetaja kink 110€.

Mina saan siit kokku 786€. Kindlasti oleks saanud ka soodsamalt, kuid mina ja laps jäime väga rahule. See on üks tore mälestus aastateks.

Ma nüüd ei arvutanud siia kuludesse kõike seda, mida ma kodu uuendamiseks tegin. 

Sain lõpuks ometigi endale uue söögilaua ja toolid. Lauale said ostetud uued katted, kodule 2 uut porivaipa, sääsevõrgud, voodikate, mõned kastikesed, kuhu üleliigset träni peita, mõned lilleamplid kodu kaunistamiseks ja ilmselt midagi veel, mis kõik kohe ei meenugi.Juba 10 päeva enne pidu alustasin suurpuhastusega, sest viimased kuu aega on olnud üks pidev kiire kogu aeg. 

Täna võin öelda, et olen kogu sellest trallist täitsa läbi, aga siiski pigem rahul. 

Suvi on alanud ja peagi hakkab puhkus...pean nüüd oma rahavarud üle vaatama. Mul on plaan oma sõbrannadega üks Pärnu tripp teha, siis on mul 3 hambaarsti aega pandud ning need kaks üritust ka, mida juba eespool mainisin. Nooremal poisil on võimalus Norra minna. Kuna minu eelarves seda arvestatud pole ja nii lihtsalt ei näpista ka, siis peame vaatama, kust üheskoos selleks reisiks lisaraha saada. Osa saab katta lõpupeoks kingitud rahadega, kuid veidi siis tuleb juurde teenida.

Lõputrallist väsinud, aga siiski rahuolev

Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi