Otse põhisisu juurde

Iga lõpp on millegi uue algus

 Nüüd on see siis läbi - lapsel põhikool ja minul suuremat sorti peo korraldamine. Lõpuks kujunes nii, et kõik samas klassis käinud kolm sugulast soovisid lõpupidu ühiselt tähistada ning meie hoov sobis selleks hästi.

Seega tuli planeerida pidu ca 40le inimesele. Rentisime kolme pere peale 5x8m telgi, jagasime ära, kes mida toob ning nii sai taas üks päris uhke pidu maha peetud. Polegi veel kõiki numbreid kokku löönud, kuid söök ja jook läks minu eelarvest umbes 200€. Nii olin ma ju ka planeerinud.

Riide teema. Käisime veel päev enne pidu lapsega vesti ostmas. Nii kujunes lõpetaja outfiti lõpphinnaks 226€ (ülikond, triiksärk, lips, kingad, püksirihm, vest). Ülikonna ja valdava osa sinna juurde kuuluvast saime Sepa turust. Vesti ostsime Lõunakeskusest. 

Jalutasime lõunakas poodide vahel. Tundsin, et pean peokleidi alla saama ühe korraliku pesuelemendi. Esialgselt hinnasildilt vaadatud 25€ tundus küll kallis, kuid kuna see oli mugav ja hoidis tüdrukuid kenasti paigas, siis otsustasin selle ikka ära osta. Kassas selgus, et olin vale hinnarida vaadanud ja tegelik hind oli hoopis 30€. Imelik oli loobuda ka ja nii siis minu riiete kulu vaikselt muudkui tõusis. Enne seda olin ostnud uued kingad ja bleiseri (ca 70€ eest). 

Peale vesti ostmist möödusime ühest kleidipoest. Pobisesin moka otsast:"Tegelikult võiks mul ka uus kleit olla." Poiss oli sellega kohe nõus: "Muidugi, muidu teised vaatavad pildilt, et sa oled sama kleidiga (mis venna lõpetamiselgi). Minu järgmise kooli lõpetamisele võid tulla samaga... või ei, siis tuledki selle vanaga, siis ongi jälle teistmoodi."

Nii me siis kahekesi arutades sinna poodi sisse astusime ning 20min hiljem uue kleidiga välja tulime (kulu 50€). Tegelikult on meil sel suvel veel ees ootamas üks pulm ja üks suurem juubel, seega saan nüüd siis kahte kleiti nendeks üritusteks ka kasutada. Minu riided ja soeng lõpupeoks: 185€. Olin lõpuks nii üles löödud, et mees ja vanem poeg ei tundnud mind kohe äragi. "Aa, see ongi meie oma" - ütles poiss isale, kui üle parkla nende poole tippisin. :D  

Lilled 65€ ja lõpetaja kink 110€.

Mina saan siit kokku 786€. Kindlasti oleks saanud ka soodsamalt, kuid mina ja laps jäime väga rahule. See on üks tore mälestus aastateks.

Ma nüüd ei arvutanud siia kuludesse kõike seda, mida ma kodu uuendamiseks tegin. 

Sain lõpuks ometigi endale uue söögilaua ja toolid. Lauale said ostetud uued katted, kodule 2 uut porivaipa, sääsevõrgud, voodikate, mõned kastikesed, kuhu üleliigset träni peita, mõned lilleamplid kodu kaunistamiseks ja ilmselt midagi veel, mis kõik kohe ei meenugi.Juba 10 päeva enne pidu alustasin suurpuhastusega, sest viimased kuu aega on olnud üks pidev kiire kogu aeg. 

Täna võin öelda, et olen kogu sellest trallist täitsa läbi, aga siiski pigem rahul. 

Suvi on alanud ja peagi hakkab puhkus...pean nüüd oma rahavarud üle vaatama. Mul on plaan oma sõbrannadega üks Pärnu tripp teha, siis on mul 3 hambaarsti aega pandud ning need kaks üritust ka, mida juba eespool mainisin. Nooremal poisil on võimalus Norra minna. Kuna minu eelarves seda arvestatud pole ja nii lihtsalt ei näpista ka, siis peame vaatama, kust üheskoos selleks reisiks lisaraha saada. Osa saab katta lõpupeoks kingitud rahadega, kuid veidi siis tuleb juurde teenida.

Lõputrallist väsinud, aga siiski rahuolev

Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o