Otse põhisisu juurde

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha. 

Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud. 


Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku. 

Kes nüüd minu instagrammi on jõudnud, need teavad, et olen taas nädalamenüüde planeerimise ette võtnud. Kuna meil on olukord, kus nädala sees on 3 inimest ning nädala lõppudes 4, siis olen hetkel seadnud nädala eelarveks 80€. Võtan selle pühapäeval välja, sest minu toidueelarve algab pühapäevaga, mil saan poest juba uue nädala varud ära osta. 

Müstika, kuid eelmisel nädalal jäi mul 10€ üle ning sel nädalal lausa 20€. See viimane võis olla veidi mõjutatud minu haigusest, sest mul lihtsalt polnudki eriti jaksu ega tahtmist poes käia. Vaatan, mis uuel nädalal saab ja kui ikka pidevalt raha üle jääb, siis vähendan eelarve 70€ peale. Endiselt toimib superhästi süsteem - "võtan nädala toiduraha sularahas välja". Nii pole mul vaja mässata tšekkidega või kuhugi üles kirjutamisega, sest mul on täpne ülevaade nädala kaupa, kui palju on toidule raha kulunud. Minu jaoks mugav viis toidukulude kategooriat eelarvestada. 

Täna on plaan panna paika uue kuu eelarve. Sellesse peab mahtuma hambaravi (150€?), lapse kooliraha (150€) ja aeg on ka talverehvidele mõelda. Taaskord hea meenutada, kuidas ma pidin 2019a oma 5 kuud vaevaga  kogutud elektripliidi rahast 200€ rehvide jaoks loovutama, mis viis summa peaaegu nulli tagasi. Seekord siis pean arvestama 400-eurose väljaminekuga ning olen planeerinud sel ja järgmisel kuul 200€ kõrvale panna. 

Kuna mul jäi ju  septembrikuust raha üle, siis liigub sealt 100€ meelerahufondi ning 200€ rehvidele. Sel sügisel on mul ju väga oluline ka meelerahufondi kasvatada, et saaksin kevadel turvaliselt karjääripööret tegema hakata. Ülemusele ja kahele kolleegile, kellel on seda töökorralduse tõttu vajalik teada,  olen juba teada andnud, et olen lahkumas. Kuna ma hetkel veel väga täpselt ei tea, mis või kuhu edasi, siis vajan siinkohal kindlasti mõne karjäärinõustaja abi, kuid sellega saan tegelema hakata kevadel, kui mu töökoormus taas 0,5 peale kukub. 

Ma igaks juhuks lisan, et ega ma päris tühja lehe pealt ka nüüd minekut ei tee. Mingid ideed mul ikka on, kuid need olekski vaja koos karjäärinõustajaga selgemaks loksutada. 

Tasapisi tervenev 

Elli

Väike kõrvalepõige: 

Miks on kasulik hoida toidupoes käies poenimekirjast kinni, sest muidu võib odavate hindade peale täitsa segi minna. Nii avastasin ma hiljuti, et minu varude kapis on juba megahunnik riisi. 🙈Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2022a eesmärgid...kas elu enam ei juhtugi?

 HEAD UUT AASTAT! Edu nõuab pingutust! See ei juhtu niisama ja kogemata. :)  Ei suuda ma ikka ilma teieta. Panin küll oma eesmärgid ka märkmikusse kirja, kuid kuidagi imelik tühi tunne jäi sisse ja seepärast kirjutan nad siia ka välja.  1. Minu selle aasta kõige suurem eesmärk on loomulikult osta laenuvabalt uuem auto. Praeguseks on minu autofondi kogunenud juba 2600 eurot. Plaan on kokku saada 4000 ning loodan kuni 1000 eurot saada vana auto müügist. Mul on lähiajal saada mõned lisatasud ning siis proovin iga kuu vähemalt 150 eurot kõrvale panna. Seega ise unistan sellest, et saavutan selle eesmärgi hiljemalt maiks, kuid kui elu mõne kaika kodaratesse sätib, siis ehk aasta lõpuks on ikka olemas.  2. Kui ma saan auto kevadel ostetud, siis soovin aasta lõpuks meelerahufondi täiendada vähemalt 2000 euroni. Praegusel hetkel olen meelrahufondi maksed peatanud ja boostin autofondi. Peale autoostu saan vabanevad kogumissummad suunata taas meelerahufondi.  3. Koduga seotult on mul kaks kindla

Miks mõned säästunipid ei toimi?

 Ajakirjadest võib lugeda mõnikord "toredaid" nippe, kuidas säästa ja siis sa loed ja mõtled, et kellele need küll kirjutatud on. Mõned neist on lihtsalt minu jaoks täiesti sobimatud. Toon mõned näited, mis ei ole mind kõnetanud või on pannud õlgu kehitama: - ära käi restoranis, baaris - ära telli valmistoitu koju - ära osta iga päev lattet,  - lõpeta oma Spotify vms tellimus, kui sa seda ei kuula  - ära sõida taksoga - ära maksa spordiklubile, kui sa seda teenust ei kasuta No kõik on väga loogiline, kuid ma saan siit null eurot lisasäästu, sest ma ei teegi nendest ühtki asja. No ühe latte olen endale kuus ikka lubanud (kokkuhoid 1.80 - ei tundu piisavalt ahvatlev, et sellest loobuda). Säästunipp: käi kohvikus siis, kui sõbrannal on sünnipäev  ja ta teeb sulle välja :)  Siis on need väga loogilised soovitused:  - hoia oma kulutustel silma peal. Kuid tihtipeale ei anta piisavalt head juhist, kuidas seda siis täpselt teha.   - säästa ehk pane osa raha kõrvale palgapäeval. See t

Taas toidust ja eelarvest

Toit on ju päris suur osa meie enamuse eelarvest. Mina siis otsustasin toidukuul taas oma toidukulusid enam kontrolli alla saada, sest mulle tundus, et oleme veidi liigselt laristama hakanud. Tegelikult on ju ajuvaba pool oma palgast lihtsalt nahka pista. Tervislikum tuleb vähem ja normaalsemaid asju süüa.  Seega oleme taas liitunud kavaga, millest tervislikumaid toite valida ning ma alustasin sel kuul järjepidevamalt nädalamenüüde koostamist. Läheb siis teine nädal ja tundub, et päris edukalt. Kui eelmisel nädalal kahte väljas söömist (kogukulu 12€) mitte arvestada, siis kulutasin nädalaga toidule 95 eurot. Eesmärk on jääda 100 euro piiridesse.  Selleks nädalaks valmistusin kohe eriti põhjalikult ette. Tõstsin laupäeval oma kapid tühjaks ja panin kirja kõik nendes hetkel olevad toiduvarud. Nii leidsin ma kaks poolikut poolekilost hernepakki, mitu makaroni pera, mõned ajaületanud jahud ja pudruhelbed, mille plaanin sellel nädalal ära tarbida.  Segadus minu kappides Inventuur Sügavkülma