Otse põhisisu juurde

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha. 

Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud. 


Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku. 

Kes nüüd minu instagrammi on jõudnud, need teavad, et olen taas nädalamenüüde planeerimise ette võtnud. Kuna meil on olukord, kus nädala sees on 3 inimest ning nädala lõppudes 4, siis olen hetkel seadnud nädala eelarveks 80€. Võtan selle pühapäeval välja, sest minu toidueelarve algab pühapäevaga, mil saan poest juba uue nädala varud ära osta. 

Müstika, kuid eelmisel nädalal jäi mul 10€ üle ning sel nädalal lausa 20€. See viimane võis olla veidi mõjutatud minu haigusest, sest mul lihtsalt polnudki eriti jaksu ega tahtmist poes käia. Vaatan, mis uuel nädalal saab ja kui ikka pidevalt raha üle jääb, siis vähendan eelarve 70€ peale. Endiselt toimib superhästi süsteem - "võtan nädala toiduraha sularahas välja". Nii pole mul vaja mässata tšekkidega või kuhugi üles kirjutamisega, sest mul on täpne ülevaade nädala kaupa, kui palju on toidule raha kulunud. Minu jaoks mugav viis toidukulude kategooriat eelarvestada. 

Täna on plaan panna paika uue kuu eelarve. Sellesse peab mahtuma hambaravi (150€?), lapse kooliraha (150€) ja aeg on ka talverehvidele mõelda. Taaskord hea meenutada, kuidas ma pidin 2019a oma 5 kuud vaevaga  kogutud elektripliidi rahast 200€ rehvide jaoks loovutama, mis viis summa peaaegu nulli tagasi. Seekord siis pean arvestama 400-eurose väljaminekuga ning olen planeerinud sel ja järgmisel kuul 200€ kõrvale panna. 

Kuna mul jäi ju  septembrikuust raha üle, siis liigub sealt 100€ meelerahufondi ning 200€ rehvidele. Sel sügisel on mul ju väga oluline ka meelerahufondi kasvatada, et saaksin kevadel turvaliselt karjääripööret tegema hakata. Ülemusele ja kahele kolleegile, kellel on seda töökorralduse tõttu vajalik teada,  olen juba teada andnud, et olen lahkumas. Kuna ma hetkel veel väga täpselt ei tea, mis või kuhu edasi, siis vajan siinkohal kindlasti mõne karjäärinõustaja abi, kuid sellega saan tegelema hakata kevadel, kui mu töökoormus taas 0,5 peale kukub. 

Ma igaks juhuks lisan, et ega ma päris tühja lehe pealt ka nüüd minekut ei tee. Mingid ideed mul ikka on, kuid need olekski vaja koos karjäärinõustajaga selgemaks loksutada. 

Tasapisi tervenev 

Elli

Väike kõrvalepõige: 

Miks on kasulik hoida toidupoes käies poenimekirjast kinni, sest muidu võib odavate hindade peale täitsa segi minna. Nii avastasin ma hiljuti, et minu varude kapis on juba megahunnik riisi. 🙈Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg