Otse põhisisu juurde

Mine "hoopidega" kaasa...

Viimasel kahel kuul on mul olnud süümekad, et kõik pole läinud nii nagu plaanitud. Kuid samas ei ole ma ju tegelenud rahade niisama laiaks löömisega, vaid suures osas on need olnud sellised suhteliselt möödapääsmatud kulutused, nagu näiteks ravimid või autode remondid.
Õnneks leidsin ühe vahva video, mis annab mulle inspiratsiooni ja jaksu jätkata.
See on elu loomulik osa, et kõik ei lähe alati plaanipäraselt ja siis tuleb minna nende muutustega kaasa. Sa ei lähe ju Pärnu randa päevitama, kui lubab 5 päeva vihma - sa muudad oma plaane. Samamoodi on rahateemadega, kui sul on vaja lapsele uued jalanõud osta, sest vanad on ribadeks või ei mahu enam jalga, siis peab eelarves vajadusel muudatusi tegema. Peaasi on mitte sihti silme eest kaotada. 😊
Hommikune hetk iseendaga :)


Eelmine nädal oli täis huvitavaid emotsioone. Noorem laps istus ju põhilise osa vaheajast kodus, sest meil oli majandussurutis ning pidime vaatama, kuidas kuu lõpuni üleüldse toime tulla, kuid siis avaldas laps soovi minna koos sõpradega Maamessile. Uuuups!!! Meil ei ole selleks raha.....EI, päris nii ka ei saa. Ütlesin, et annan talle 10 eurot ja aitan transpordiga, st viin ja toon, sest mul oli niikuinii vaja reedel tööle minna. Messi pilet maksis 7 eurot ja siis oleks alles jäänud vaid kolm eurot. Tuli loovus tööle panna. 🤔 Poisil oli hunnik taarat kogutud ja paar eurot punastes müntides, kuid siis lubas paps tal ka garaaži all olevad pudelid rahaks teha ja ta "teenis" kogu taaraga 10.20. Seda oli täpselt parasjagu, et veeta üks tore päev koos sõpradega.

Minu debüüt riidemüüjana ebaõnnestus, kuid see-eest oleme me aegajalt olnud leidlikud muu "sodi" müümises. Ühise arutelu käigus otsustasime mõned vanarauatükid Soovi müüki panna, et saada nendest veidi enam, kui nad vanarauana väärt on. Tänu sellele sain oma autoremondiks "laenatud" raha eelarvesse tagasi.

Neljapäeval võtsin siis kõrvale pandud rahast 50 eurot ja planeerisin selle eest osta nädalavahetuseks ja esmaspäevaks vajaliku söögikraami. Põhimõtteliselt oli mul tunne, et kõik on otsa saanud: pesupulber oli otsas, WC paber oli otsas, sool oli otsas jne. Selleks, et ellu jääda, otsustasin osta väiksemad pakendid, mida ma enamasti ei tee.
Kui kogu kaup oli kassast läbi läinud, vaatasin kassa-aparaadi tabloole ja ehmusin, sest seal seisis summa: 50.41. Mis mõttes? Kuidas ma nii mööda arvestasin? Vähemalt 10 eurot pidi ju alles jääma 😱...Olin unustanud säästukaardi läbi tõmmata. 😁 Huuuhhhhh! Peale seda liigutust oli arve veidi üle 36 euro.

Reede oli õnnepäev, sest lõpuks ometigi sain oodatud lisatasu, mis lepinguga tekkinud segaduste tõttu oli viibinud. Olin juba tükk aega pead murdnud, millisest rahast osta kingitused meie pere parimale sõbrale ja tema lapsele. Õnneks see probleem lahenes peale raha saabumist. Võtsin 40 eurot kulurahaks ning ülejäänu rändas minu kogumisfondi. Väga lihtne oleks olnud ju rihm lõdvaks lasta ja endale head või paremat lubada, kuid kuna kuulõpp oli juba säästlikuna ära planeeritud, siis püüan plaanile kindlaks jääda. Hetkel on mul isegi arvel ja rahakotis veel mõned eurod.

You need a budget! Yes, I need!!!
Täitsin uue kuu eelarve juba ära, sest tean, et veidi läks mul ju lappama just seetõttu, et numbrid ei olnud silma ees. Uuel kuul ootab taas palju väljaminekuid ja eelarve on üpris pingul, kuid hea planeerimise korral saame hakkama.

Kevadiste tervitustega
Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o