Otse põhisisu juurde

Esimene koolinädal

Algas taas uus kooliaasta. Küll on raske suverežiimist taas koolirütmi saada ehk siis normaalsel ajal magama minna ja siis reipana 6.30 ärgata. Õhtul ei taha kuidagi uni tulla ja hommikul põõnaks veel mõnuga edasi. Samas on nagu mõnus ka, et saab tagasi rutiini.
Kui enamasti armastatakse öelda, et kõik on uus septembrikuus, siis meil ei ole väga palju uut. Ikka sama rütm juba üle kümne aasta. Hommikul kooli, õhtul koju. Peagi algavad taas trennid, siis on sõitmist veelgi rohkem. Selle nädala põhiteema on õpikutele ja töövihikutele paberite ümber panemine.
Sügis :)

Sel kuul on Kogumispäevikus siis seniste eesmärkide ülevaatamise ja uute püstitamise kuu ja seoses sellega mõtlesin esmalt teha väikese tagasivaate ja kirjutan veidi sellest, mis on hästi läinud. Vahepealse segaduse ajal jäid kuidagi need positiivsed asjad kirja panemata. Nimelt uurisin juba kevade lõpupoole veidi internetiavarustes pakutavat ja tänu sellele kasvas minu garderoob 5 kardigani võrra, mis maksid mulle vaid 13 eurot. Lisaks sellele sain kuue euroga  kaks paari väga korralikke dressipükse. Mõne euroga sain kolm väga mugavat tuunikat. Kahjuks kolm riideeset ei sobinud ja 8 eurot pidin nö korstnasse kirjutama, sest mul ei olnud mingit mõtet 70km maha sõita ja siis need postiga tagasi saata, et siis raha tagasi saada (kulud oleks tuluga peaaegu samaväärsed olnud). Sellegipoolest olen rahul, et minu garderoob on soodsalt täienenud ja ilmselt julgen edaspidigi aegajalt selliseid oste sooritada. 😊


Järgmiseks õnnestumiseks saan pidada suve keskel lapsele korraliku madratsi leidmist. Kirjutasin juba mõnda aega tagasi, et vanal madratsil on vedrud väljas. Mingi aeg panime ajutiselt vatiteki peale, kuid see ei olnud ju sobilik lahendus. Kuid siis avastasin suht meie lähedalt ühe taaskasutuskeskuse, kus oli ka madratseid. Hinda küsides pidin pikali kukkuma, sest see oli nii odav - 3 eurot. 😮 Kodus pesin katte üle ja mõneks ajaks on meil madratsimure lahendatud. Uus mure on see, et tegelikult on kutt nii palju kasvanud, et peaks hakkama talle suuremat voodit vaatama.

Kuna ma korrigeerisin oma eesmärke juba mõnda aega tagasi, siis ma hetkel neid ei uuenda. Endiselt soovin detsembriks krediitkaardi nulli saada ja tekitada vähemalt 300-eurone säästupuhver, ideaalis 500 eurot. Nende eesmärkide täitmiseks panen iga kuu alguses 50 eurot nii krediitkaardile kui ka säästupuhvrisse ning kõik lisatasud liiguvad ka sinna.


Uudiseid on mul ka. Viimase nädala jooksul olen saanud kolm tööpakkumist. See on tegelikult üpris tavapärane, et mulle aegajalt helistatakse ja tööd pakutakse, kuid olen juba kahel korral selle reha otsa astunud, et pooleteise koormusega töötades end läbipõletanud.
Hetkel püüan osakoormusega kuidagi toime tulla, kuid aegajalt käib ju ikka peast läbi mõte, et seda on liiga vähe ja tunnen end muidusööja ja laiskvorstina. Talvel saab mu osalise töövõimetuse periood läbi ja ma ei saa kindel olla, et suudan tõestada, et ma pole endiselt suuteline täiskoormusega töötama, sest väsin kiiresti ning mu liigeshaigus pigem progresseerub ja segab aegajalt päris korralikult igapäevaseid toimetusi. Eks pean sellega lähiajal tegelema hakkama, kuid igaksjuhuks pean valmis olema ka eitavaks vastuseks ning see tähendab igaljuhul töökoormuse suurendamise vajadust.

Hetkel pean aga tegema otsuse, kas võtta veidi tööd juurde või mitte. Rahaliselt oleks see ju suureks abiks ja aitaks kiiremini seatud eesmärke täita. Eks võtan väikese mõtlemisaja ja annan peagi siis teilegi teada, mida ma otsustasin. 😊

Mõtlik Elli

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 

Kaoses ei ole korda

Tere taas! Sain ühe kirja, kus üks blogi jälgija andis teada, et ei jõua minu tegemistel instagrammis silma peal hoida ja sooviks väga teada, kuidas mul läheb ning et võiksin ikkagi ka blogisse endast mõnikord veidigi teada anda. Mõistan, et tõesti ei peakski keegi 24/7 kellegi elu jälgides internetis istuma. Seega teen siis siia ka üle pika aja ühe väikese kokkuvõtte.  Tillu kohvikus Olen ikka veel töötu ja see on minu vaba valik. Käisin sügisel alustava ettevõtja koolitusel ning tundsin, et väsisin pikkadest koolituspäevadest ikka veel liiga kiiresti ära.  Seetõttu sain aru, et vajan veel veidi aega, et taastuda. Saan mõned kuud töötuhüvitist ning seega ei ole mul rahaliselt vaja väga palju sellele mõelda, kuidas me igakuiselt hakkama saame.  Ma ju ei tea, kas või millal mu elus enne pensionit veel nii vaba perioodi enam tuleb. Seega püüangi sellest nüüd siis viimast võtta. Kui hüvitis läbi saab, siis saan vajadusel sügiseni veel vabalt kodune olla.  Peamiselt tegelen hetkel siis kod
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o