Otse põhisisu juurde

100 euro väljakutse. Kuidas mul läheb?

 No nii, kui on midagi lubatud, siis tuleb ju seda lubadust ka pidada. Selleks, et eesmärk saaks täidetud, on vaja mõelda, milliseid pisikesi samme tuleks teha, et raha hakkaks kogunema. 

Kõigepealt sorteerisin siis taas oma kapid läbi ja püüdsin leida nendest müügikõlbulikku materjali. Pildistasin ja panin pildid ka netti üles, kuid enda riietest ei ole mul õnnestunud mitte ühtki tükki veel maha müüa, kuigi panin seekord väga olematud hinnad. See-eest poisi väikseks jäänud riiete eest teenisin oma väljakutse esimesed 10 eurot. 

Jõuluvärvid :) 

Märkasin eile poe seinal kuulutust, et peagi on tulemas kirbuturg. Järgmine samm - helista turu korraldajale ja pane end kirja. Seda pean täna kindlasti tegema ja peas juba tiirlevad mõtted, mida kõike ma siis sinna kaasa võiksin pakkida: riided, mõned raamatud, nõud ja veel veidi pudi-padi... Kunagi ei tea, mis võib kellelegi vajaliku esemena tunduda, mis endal võibolla juba aastaid kasutult seisab. 

Ma igaksjuhuks selle teenistuse osas väga optimistlik ei ole, sest eks on varemgi sellistel üritustel osaletud ja tasud pigem tagasihoidlikud, kuid 10-20 eurotki, oleks ju abiks ikka. 

See teeks siis müüdud asjade eest kokku 30 eurot, kuid kust see ülejäänud 70 ikkagi tulla võiks???

Mu mehel on sõber, kellel on aegajalt raskusi kuu lõpuni oma rahadega välja tulemisega. Aegajalt palub ta siis sõpradelt laenu. Esialgu oli mu mees väga selle vastu, kuid mina nägin selles teenimise võimalust. Nimelt maksab kutt 50 euro laenamisel 60 eurot tagasi. Mulle sobib sellise intressiga tulu väga hästi ja nüüd on meil mehega kokkulepe, et seni kuni makseraskusi ei teki, olen valmis alati talle väikest ühekordset laenu tegema. Seega tuli üks kümnekas seekord taas sellest diilist. 

Kuid ma ei ole ikka veel 50 euro pealgi. Nüüd tuleb mul välja mõelda, kus või kellele maha müüa oma pohlamoosid. Plaanin neid veidi dekoreerida ja siis ära müüa. Linikud on vaja tärgeldada ja venitada, selleks pean eelnevalt tärklist ostma. Mul on ka mingi aeg tagasi valmis heegeldatud pitsidega käterätid. Need vajaksid samuti viimistlemist. Veel sain emalt ilusat punast niiti ja kuu lõpuks jõuaksin mõne jõululina valmis heegeldada, kuid kas ka maha müüa, see on juba iseküsimus. Leidsin internetist ilusaid  jõuluehete mustreid, kuid kardan, et selle jaoks on mu ajaressursid liiga piiratud, et kõiki neid vahvaid plaane teostada. 

Mõnel kuivemal päeval võiks minna metsa jõulupärgade materjali koguma. Ilmad on juba väga vesised ja päris kuiva materjali polegi vist võimalik varuda, kuid eks siis pean nuputama, kuidas seda kodus veidi kuivemaks saada. 

Tehtud: Olen sirvinud ka tööampse, kuid sobiva aja ja mahuga tööd pole veel silma hakanud. 

Hetkel siis juba teenitud 20 eurot. Minna on veel 80 eurot. 😏

Hetkel veel lootusrikas

Elli

Kommentaarid

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi