Otse põhisisu juurde

2021. aasta eesmärgid

 Vupiduu!!!....Kõigepealt teavitan, et tegin oma viimase järelmaksu makse (77.78). Võit intressidelt 56 eurot. Nüüd jääb mul vaid veel viis kuud väikelaenu tagasi maksta, mis on siis hetkel summas 730 eurot, kuid juba jaanuari keskel saan öelda, et see on (vaid) 584 eurot ja see tundub juba päris väike summa. 

Neile, kes alles tutvuvad mu blogiga, siis kaks aastat tagasi alustasin olukorrast, kus mul oli ca 5000 eurot laene ja null eurot sääste. Praegu saaksin oma säästudega laenud nulli maksta ja mul jääks veidi raha ülegi, kuid see poleks eriti arukas tegu. Seega olen ma korralikust miinusest suutnud kahe aastaga jõuda juba väikesesse plussi. Siiski on mind viimasel ajal hakanud närima tunne, et seda on ikka veel vähe ja see ei anna mulle piisavalt turvatunnet. Müstika, kuidas ma suutsin varem niimoodi pidevas miinuses elada ja saime ka ju kuidagi hakkama. Minu tagala oligi alati krediitkaart ja pank näitas meile ka võimalust võtta vajadusel veel üks väikelaen. Jumal tänatud, et me seda ei teinud ning tänaseks oleme mehega vägagi sama lehekülje peal, et ei ühtki laenu enam. 

Mees on eriti uhke selle üle, et me suutsime sauna ilma laenuta valmis ehitada, sest pean tunnistama, et oktoobris olime nii surnud punktis oma saunaehitusega, et kiusatus võtta tuhat eurot laenu, oli vägagi suur, kuid siis lihtsalt hakkasid asjad jälle juhtuma ja leidsime taas nutikaid lahendusi ning saimegi hakkama. 

Ikka edasi ja mitte sammukestki tagasi :) 

Minu selle aasta eesmärgid: 

1. Saada täiesti laenuvabaks (va kodulaen). 

Selleks tuleb ära maksta veel viis väikelaenumakset ja loomulikult hoiduda uute laenude tekitamisest, millest tuleb ka järgmine eesmärk. 

2. Koguda raha ja osta järelmaksuvabalt uus külmkapp. Selleks tuleb koguda umbes 400 eurot.  

3. Suurendada hädaabifond tagasi vähemalt 300 euroni ja hoida see täis. 

4. Koguda meelerahufondi ühe pereliikme (ehk siis minu) kolme kuu sissetuleku jagu raha (st ideaal oleks 2100 eurot). 

Selleks suurendan meelerahufondi sissemaksed 100 euroni ja võimalusel teen paar lisamakset. 

5. Alustan uue(ma) auto ostuks raha kogumist. Unistus oleks kokku saada vähemalt1000 eurot. Selleks suunan väikelaenumaksetest üle jääva raha auto-ostu kogumisfondi. 

6. Luua lemmikute fond. Meie peres on kaks koera ja ma olen juba mõnda aega sellele mõelnud, et meil puudub vajadusel raha nende ravimiseks. Meie vanemal koeral on aegajalt väiksemaid terviseprobleeme esinenud, millega on õnnestunud siiani ise toime tulla, kuid kui kumbki neist peaks vajama operatsiooni või mõnd muud pikemaajalist ravi, siis neelaks see meie sääste ja seda ma ei tahaks ning seetõttu mõtlesin, et võiksin esialgu alustada kasvõi 20 või ka 30 euro kõrvale panemisest, et tekitada koerte ravifond. 

7. Mulle väga meeldis eelmisel aastal iseenda armastamise teema. Kindlasti on mul nüüd tekkinud juba harjumus rohkem iseendale tähelepanu pöörata, kuid sel aastal võtan ette uue teema. 

Oma kodu kaunimaks ja paremaks muutmine. Iga kuu täiendada/uuendada oma kodus mõnda sisustuselementi. 

See on selline pisiasjade lisamine/uuendamine. Ma ei ole väga suur kodu kaunistaja ning kui mul on madalseis, siis on mul suhteliselt ükskõik, mis mu ümbruses toimub, kuid eelmisel aastal hakkasid mind mingil hetkel väga häirima katkised ja kulunud asjad meie kodus.

Siia eesmärgi alla võiks minna näiteks diivanikatete uuendamine, kapinuppude ost (mul on kummutil kolm kapinuppu kadunud). Köögitoolidki jäid eelmisel aastal värvimata, sest algul sai ostetud vale värv ja siis tõstsime nad eest ära ning sinna nad jäidki. Lapsel läks arvutitool pooleks ja nüüd on tal mingi ajutine variant. Mina ise vajan korralikku kontoritöö nurka. Viimase sean tegelikult esmaseks eesmärgiks, sest paistab, et see kaugõppe teema ei kao veel niipea kuhugi ning mu selg on hakanud diivanil töötamise peale protestima. 

See viimane eesmärk on ses osas eriti oluline, et mulle tunduvad alati kõik muud asjad olulisemad, sest need on ju sellised pisiasjad, mis otseselt igapäevast elu ei sega, kuid samas eelmise aasta enesearmastamise teemast sain aru, et need mõjutavad väga palju minu enesetunnet ja hea enesetunne on ju eelduseks, et elu saab vaid paremaks minna. 

Meie pere sissetulekud on endiselt ca 2000 eurot kuus ning mina saan siis aegajalt oma lisaprojektidest veidi raha juurde. Sellest rahast tuleb siis maksta kodulaen ja hetkel ka veel väikelaen, ülalpidada kahte autot, nelja pereliiget, kahte lemmikut ja tegeleda maja ning aia järjepideva korrastamisega. 

Loodetavasti tuleb uus aasta töökas ja toimekas, kuid pingevabam, kui möödunud 2020.a


Lootusrikas

Elli

Kommentaarid

  1. Soovitan lemmikloomadele teha If kindlustuses lemmiklooma kindlustus, mis hüvitab raskemad õnnetusjuhtumid lemmikloomaga. Meil on juba üle 7a ja alati saanud abi! Kuumakse ca 13 euri.
    Hoian Sulle ka sel aastal pöialt !

    VastaKustuta
  2. Olen isegi kindlustuse peale mõelnud, kuid see vist ei kata haigestumisi (nt liigeshaiguste ravi või kasvajate operatsioone vms). Hetkel plaanin luua just fondi selleks puhuks, kui peaks olema vajalik mõnd tõsisemat haigust ravida. Igatahes uurin kindlasti ka kindlustuse võimalusi.
    Ja tänud heade soovide eest, sest pöidlahoidjad on väga vajalikud, et endal mott ikka püsiks! :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg