Otse põhisisu juurde

Kui külalised tulevad...

 ....siis on see ju tore, kuid samas kaasneb sellega ka mingisugune kulu. Suvi on aeg, kus on palju erinevaid sündmuseid ning tihtipeale satub mõni hea tuttav või sugulane niisamagi läbi astuma. Kuidas siis nende olukordadega hakkama saada, kui sa pole endale tekitanud eelarverida - võõrustamine? Igatahes olen õppinud uues kodus pidevalt valmis olema selleks, et keegi võib läbi hüpata. 

Mõned üritused on ju ette teada. Näiteks planeerisin sel aastal lapse lõpupeo ca 20le inimesele. Selleks hakkasin juba jaanuarist raha 20-50 euro kaupa raha kõrvale panema. Söögi ja joogi eelarveks kujunes lõpuks 150 eurot ja see oli täiesti piisav. Seekord ei olnud mul piisavalt aega, et kõike ülimalt kokkuhoidlikult teha.  Ainuke suurem sääst oli ilmselt isetehtud šašlõkk. Alati lähevad hästi peale igasugused kerged näksid. Seega oli laual taas üks dipivaagen. Kulukamateks variantideks saab pidada valmis salati ja koogi ostmist. Seekord loobusin koogi tellimisest, sest isetehtud kodukoogid on üldjuhul veidi kallima kilohinnaga, kuigi need on üldjuhul maitsvamad, kui poekoogid. Seekord siis sai poest lihtsalt paar kilo napoleoni kooki ostetud ja see sobis ka hästi.  

Õhtu ise oli super. Me pole juba pikka aega nii palju naernud ja seekord sai isegi mõned laulud üles võetud. Pidu jätkus hilise õhtuni.

Suve jooksul tuleb ette ka mitmeid istumisi sõpradega. Eelmisel nädalalgi oli meil üks tore saunaõhtu. Praegu on esikohal muidugi grill. Ilmselt kõige soodsam on ise šašlõkki teha, kuid kui selleks liiga vähe aega, siis on järgmisel kohal lahtiselt müüdavad grilltooted või eriti soodsad pakkumised. Seekord siis sai Coopist grillvorste lambasooles ca 5 euro eest ning kanakintsuliha oli ka hea hinnaga. 

Isetehtud plaadikook tuleb ka üldjuhul soodsam, kui poest ostes. Hiljuti varusin koju mitu pakki juubelitordipulbrit hinnaga 0.89. Piisab vaid kahest tordipulbripakist ja värsketest marjadest ja ongi plaaditäis mõnusat magusat kohvi kõrvale pakkuda. Muffini- või pitsapulber sobib ka hästi selleks puhuks, kui keegi peaks äkki külla tulema.....või siis paar pakki võid, veidi jahu ja muna ja saab ka ise mõne taigna kokku keerata. Näiteks purukook või muretaignal kohupiimakook on alati kindla peale minek. 

Remondi ajal olid meil nii mõnedki talgud, mil oli vaja suurem hulk inimesi korralikult ära toita. Siis oli hea visata kartul ja näiteks kanakintsud ahju ja toitev ning maitsev suutäis oligi taas olemas. 😋Magustoiduks pannkoogid maasikamoosiga ja keegi ei nurisenud.

Kui ma oma säästuteekonda alustasin, siis olin selliste äkk-külaliste või ka spontaansete küllakutsetega võrdlemisi hädas, sest eelarve oli väga pingul ja ka 5 eurot eelarveväliseid kulutusi tundus üüratu kuluna. 

Meil on üks tore sõpruskond, kes iga paari kuu tagant kokku saab. Mingil hetkel oma säästuteekonda alustades mõtlesin, et ehk peaksime meie mõnda aega nendest kohtumistest loobuma, sest iga külaline võttis alati ka mingit suupoolist kaasa. Oleksime ju võinud lihtsalt öelda, et meil hetkel säästuaeg ja tuleme külakostita, kuid nii me ka ei tahtnud ja siis tuli veidi oma loovus tööle panna. Näiteks kiluvõileivad ei maksa palju, kuid kuna neid on tüütu teha, siis on see suupiste, mis alati lauale väga oodatud. Mõnikord sai kaasa tehtud purukook, kuhu läks soodsamat margariini, veidi jahu, suhkrut ning omatehtud moosi või siis küpsetasin paar plaaditäit muffineid sügavkülmast võetud marjadega. Dipivaagen: küüslauguleivad (ise tehtud), porgandi- ja kurgikangid ning hapukoorest tehtud dipikaste. Singirullid on isetehtuna ka tegelikult võrdlemisi mõistliku hinnaga. Viie euroga saab ikka väga suure portsu rulle. 

Seega ei tohiks raha nappus olla põhjuseks, et loobuda mõnusatest hetkedest koos heade sõpradega.

Puhkus ühes Eesti väikelinnas

Praegu mul mingeid erilisi uudiseid ei olegi. Võibolla ongi see ise uudis, et üle aastate on mul päriselt selline suvi, kus olen aja veidi enam maha võtnud ja lisa teenimise asemel hoopis kulutanud ja teinud juba mõned mõnusad tripid Eesti piires. Loomulikult on kõik kenasti eelarvesse arvestatud ja saan kõike seda süümepiinade vabalt ja raha pärast muretsemata nautida.😍 Nädalavahetusel on plaan minna ühele kontserdile ja võibolla teeme kogu perega veel ühe sõidu põhjarannikule. 

Puhkust ja alati head seltskonda nautiv
Elli 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg