Otse põhisisu juurde

Eesmärgid on seatud selleks, et need saaksid täituda

 Olen vist varemgi kirjutanud, et mõnikord ma imestan ise ka, et kuidas ma suutsin niimoodi palgapäevast-palgapäevani ilma igasuguseid sääste omamata elada. Viimastel kuudel on juba tavaliseks saanud, et kuu lõpus on vähemalt üle 100 euro veel üle, kuigi arvestan ju kogu palga väga täpselt erinevate eelarve kategooriate vahel välja, kuid ma ei kuluta seda kõike ära.

Mõtlesin, et kuna aasta on poole peal, siis võiks vaadata, kuidas mu selleks aastaks seatud eesmärkidel hetkel läheb. 

Minu selle aasta eesmärgid:

1. Saada täiesti laenuvabaks (va kodulaen). Mais maksin viimase väikelaenu makse ning veidi vähem kui kahe ja poole aastaga suutsin kokku ära maksta 5000 euro jagu laene ( 2 järelmaksu, krediitkaardivõlg ning väikelaen). See summa polegi ju paari aasta peale ära jagades nii üüratu, kuid ise pean oluliseks krediitkaardivõlast vabanemist ja uute järelmaksude vältimist.  TEHTUD! 

2. Koguda raha ja osta järelmaksuvabalt uus külmkapp. Selleks oli esialgu plaan koguda 400 eurot, kuid külmkapp, mille me lõpuks ostsime maksis 550 eurot ja ma olen sellega ülimalt rahul. Toidud säilivad nüüd tunduvalt kauem, kui meie pea 20a vanas külmkapis. TEHTUD!

3. Suurendada hädaabifond tagasi vähemalt 300 euroni ja hoida see täis. Sellega pole hetkel nii hästi läinud. Iga kuu panen sinna ümbrikutest üle jääva summa, kuid samas olen igal kuul sealt ka veidi tagasi näpistanud, näiteks külmkapi ostmisel puudu jäänud raha võtsin sealt. Hetkel on siis SOS-ümbrikus 95 eurot. 

4. Koguda meelerahufondi ühe pereliikme (ehk siis minu) kolme kuu palga jagu raha (st ideaal oleks 2100 eurot). Selle eesmärgi olen vähendanud 1500 euroni, sest mul on kiirem eesmärk osta endale uuem auto. Praeguseks on kogunenud meelerahufondi 1100 eurot ja saan aasta lõpuks kindlasti 1500 täis. 

5. Alustan uue(ma) auto ostuks raha kogumist. Unistus on kokku saada vähemalt1000 eurot. Selleks oli plaan suunata väikelaenumaksetest üle jääv raha auto-ostu kogumisfondi. Alustasin makseid kohe, kui väikelaen makstud sai ning selle kuuga peaks seal kokku olema juba vähemalt 500 eurot. Seega olen kenasti järje peal ja kui vähegi võimalik, siis buustin seda kogumisfondi iga lisarahaga, mis sel aastal veel peaksin saama. 

6. Luua lemmikute fond. Igal kuul maksan sellesse fondi vähemalt 30 eurot. Lisaks sellele suunan ka koerte ülalpidamise ümbrikust alles jäänud rahad sellesse ümbrikusse. Kevadel tegin sellest fondist juba 90-eurose väljamineku, kui koertele oli vaja puugirihmasid. Nüüd on sinna taas ligi 100 eurot kogunenud. Seega võib öelda, et TEHTUD!

Kuid mõistlik oleks seda eesmärki veidi täpsemaks muuta. Seega peaks aasta lõpuks selles fondis olema vähemalt 300 eurot. 

7. Oma kodu kaunimaks ja paremaks muutmine. Eesmärk oli iga kuu täiendada/uuendada oma kodus mõnda sisustuselementi. Ma lootsin, et saan lubada ka mõnd suuremat ostu, kuid hetkel on see eesmärk pigem selliste pisemate täienduste tasandile jäänud, kuid siiski toimib. Uuendatud on käterätid ja olen ostnud sel aastal kaks uut voodipesukomplekti. Talvel sain endale töö tegemiseks kirjutuslaua. Hiljuti ostsime verandale uue(kasutatud, kuid korraliku) diivani. Kööki sai külmkapiga koos soetatud mõned kapipealsed korvikesed, kuhu on hea asju panna ja üldmulje on nüüd kohe palju kenam. 

Ise olen hetkeseisuga täitsa rahul. Kui eesmärgid ning plaan nende saavutamiseks on paigas, siis õnnestub kõik palju paremini. Kindlasti on siin suureks abiks olnud ka minu selleaastane täpsema eelarve jälgimise projekt. 

Mul on selle kuu eelarve veel tegemata. Uups!!! Asun kohe tegutsema, sest umbes-täpselt enam minu puhul ei toimi. Kõik kuluread peavad olema konkreetsel silme ees ning raha ümbrikutes. 

Juuni läks küll veidi lappesse ja lõpuks kulus meil riietele üle 300 euro. Osa sellest oli ümbrikus, osa teenisin juurde ning osa tuli väikesest preemiast, mille jaanide puhul saime. Nüüd on minu suvegarderoobist puudu vaid üks mõnus maksikleit ja spordijalanõud. 


Aeg on hakata suve ja puhkust nautima. Mis tähendab siis peamiselt aias või metsas toimetamist ja võibolla kuulub sellesse puhkusesse ka mõni varahommik põllul, sest vaid nii saan oma unistusi kiiremini teoks teha. 

Hetkel täitsa rahuolev 

Elli

Kommentaarid

 1. Väga tubli! Mina säästsin hiljuti korteri sissemakseks (kokku võttis u 2 aastat). Ostmine lõi säästud nulli, aga finantsiliselt väga hea otsus. Praegu pole seoses koduasjade ostmisega sääste endale jätnud ja olen sinuga nõus-- kui korra harjud tagavaraga ära, siis ilma tagavarata on väga ärev. Mul endalgi uskumatu tunne, et nii suure osa elust selle pärast ei muretsenud :D.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meil oli varem ka harjumus mingi konkreetse asja jaoks koguda (auto- ja maja sissemaksuks, remondiks v mõne muu suurema asja ostmiseks), kuid meil puudus säästufond,mis oleks vajadusel toeks. See on olnud suurim õppetund, mille olen sellel rahatarkuse teekonnal omandanud: alati peab olema väike puhver. :)

   Kustuta
 2. Mul on nii hea meel, et sa lõpuks uue külmkapi said ja eks uus võtab vähem elektrit ka ja sealtki peaks paar euri kuus kokkuhoidu tulema :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänud kaasa elamast! Ma loodan ka, et see on mitmes mõttes säästlik. Väiksemad elektrikulud ning sööki ei lähe ka nii palju raisku, sest säilib paremini ja saan paremini nädalamenüüd planeerida, sest kõik vajalik mahub külmkappi ära. :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg