Otse põhisisu juurde

Hullud plaanid

Viimane puhkusenädal on käimas ja olen augusti algusest peale tegelenud ühe ajamahuka, aga vähetasuva projektiga. Püüan end motiveerida sellega, et see on ülitähtis töö ja jääb aastateks minu nimega kõigile nähtavaks, kuid minus ei ole piisavalt ambitsioone, et selle üle nüüd nii palju ka uhkust tunda. Pigem tunnen, et see on taas midagi, mis tuleb ära teha ja kui sellise suhtumisega midagi teha, siis ma pole kindel, kuivõrd hea ja kvaliteetne see saab. 

Seetõttu on minus hakanud aina enam pead tõstma mõte, et ma ei tee enam õiget asja. Tegelikult oli mul juba jaanuaris tunne, et ma sooviksin oma praeguselt töölt lahkuda, kuid mõnede asjaolude tõttu ei ole see võimalik enne uue aasta jaanuari. Kuna kevad on juba mõnes mõttes kergem, siis võibolla venitaks isegi kevadeni välja, kuid igatahes on mul plaan minna kohe peale praeguse puhkuse lõppu bossi juurde, et anda teada, et 99% tõenäosusega on see minu viimane tööaasta antud töökohas. 

Ma olen väga tänulik sellele tööle, sest olen väga palju suutnud selle nelja aastaga juurde õppida ja ma usun, et ma saan neid kogemusi ja omandatud uusi oskuseid kasutada ära mõnes teises valdkonnas. 


Mis või kuhu siis edasi? Ma veel ei tea. Ma tean vaid seda, et rahatarkuste teekonna läbimisel on minus tekkinud arusaam, et meil kõigil on aega 24/7 ja on väga oluline, millise raha eest me seda aega müüme. Seega soovin oma uue karjääri loomisel rohkem tähelepanu pöörata töötasule. Mu hetke mõtted on väga seinast-seina. Alustades maalrist, elektrikust, plaatijast vms praktilise erialast ja lõpetades siis finants- või turundus valdkonnaga. Ma usun, et oma lobasuud saaksin kasutada ka mingitel teemadel koolitades või müügitöös. 

Olen hoolega lapanud läbi tööpakkumisi, et enam teada saada, mis valdkonnas hetkel kõige enam spetsialiste vajatakse. IT- inimest on minus liiga vähe. Näete isegi, et siinne blogi ei hiilga oma erilise disainiga. Kuid mingeid ideid olen tööpakkumisi läbi vaadates juba leidnud, et kuhu suunas võiksin oma mõtteid seada. 

Ma põhimõtteliselt kavatsen end panna gümnasisti olukorda, kellele on kõik võimalused avatud. Alustada taas puhtalt lehelt. Vajadusel olen valmis minema õppima, kas siis kutsekooli või omandaksin teise kõrghariduse. Vaatame, mis sellest välja tuleb. Õnneks jääb mulle seljataguseks juba omandatud eriala magistrikraad. Kuid sealgi on valikuid, kui kallilt või odavalt ma end olen valmis müüma. Kuid esialgu on plaan teha ikkagi suurem pööre. 

Aasta on väga pikk aeg, kuid eks siis aegajalt saan avaldada mõtteid, kuhu poole olen liikumas. 

Teiseks olen aina enam ja aina paremini hakanud lõpuks ometigi mõistma investeerimise pointi, kuid sellest kirjutan kunagi edaspidi, kuhu ma oma mõtetega jõudnud olen. 

Elevil

Elli

Kommentaarid

  1. Ise haudusin eelmise aasta lõpust hea palgaga riigitöölt ära tulemist. Nüüd tegin teoks. Pole aimugi, mis edasi saab. Aga taban ennast endamisi totakalt naeratamast. Töökuulutused kahjuks pole mõtet liikuma pannud. Aga sisemine rahu on vägev ja küll välja mõtleb. Järsku kohtume kuskil praktilise eriala koolitusel? Jaksu!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Väga äge, et ma polegi ainuke. Edu igatahes! :)

      Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :)