Otse põhisisu juurde

September

 Meid ootab nüüd ees hoopis teistsugune september. Homme lähen viin lapse hunniku tavaariga kutsekooli ühiselamusse. Ära jäävad hommikused koolibussile kiirustamised ja õhtused logistika paika seadmised. Ma muidugi tegin oma selle sügisese töögraafiku veel vanast harjumusest kõike seda arvestades ja siis järsku tabas mind suur taipamine, et seda pole enam vaja. Ma olen vaba. Suurema osa nädalast ei pea mina ja ka mees enam täitma taksojuhi rolli. 

September on rahaliselt alati veidi keeruline kuu. Meie tööandja maksab puhkuserahad juulis ära ja siis kuni septembri lõpuni ma korralikku palka ei saa. Augustis töötatud päevade eest tuleb mingi paar-kolmsada eurot. Loomulikult on mul puhkuseraha kenasti kõrvale pandud, kuid see ei ole päris samaväärne summa, mis oleks palgana saaduna. Mu meelerahufondis on endiselt veidi enam kui ühe kuu jagu sääste. Seega olen ma hetkel palju paremas paigas kui 2019a augustis, mis oli ikka võrdlemisi hullumeelne kuu. 

Head meelt teeb see, et söögirahadega olen hetkel väga hästi hakkama saanud. 100€ nädalas on suveperioodil väga paras. Miks suveperioodil? Sellepärast, et hetkel saab oma aiast ja ka metsast värsket kraami.  Lõpetan augustikuu 76 euroga arvel ning veidi üle 20 euro on veel selle kuu arvestuse söögiraha. Lisaks veel igasugu säästud, mida ma viimasel ajal kokku pole löönud, sest suvine eelarvepidamine käis pigem umbes-täpselt. Eelkõige siis oli eelarves püsimisel taas abiks iganädalane söögiraha sulas välja võtmine. Muid kulusid nagu väga polnudki. Minu väljasõidud olid ju kenasti planeeritud ja jäid eelarvesse (va lapse Norra reis, millega saime hakkama). 

Kuid sellegipoolest on ees ootamas siis keeruline kuu, millesse jääb nooremale lapsele kooliks bussisõidu- ja taskuraha (ca 200€). Peale selle on meil kõik tähtsamad sünnipäevad alati septembris. Nii ootab ees ema juubel, vanema lapse juubel, minu enda sünnipäev, millest ma endiselt kuidagi mööda ei saa hiilida, sest sõbrad juba küsisid, millal võivad tulla ning siis saime veel ühe veidi ootamatu, kuid samas väga oodatud, pulmakutse. Seega mitmesaja euro ulatuses tavapärastest kulutustest väljaspool olevaid kulusid ja seda just sellel kuul, mil ma ei saa normaalset palka. 

Kuid mul on ju nüüd säästud, millest näpistada ja kõik see võrdlemisi stressivabalt üle elada. Lihtsalt, kuidagi nii raske on seda pikalt kogutud raha puutuda ning minus on ikka veel mingi ebakindlus, et aga mis saab siis, kui ma sellest rahast mingi suurema summa ära kulutan ja just siis on mul seda vaja mõne hädavajaliku kulutuse jaoks. Kuna ma sedapidi mõtlen, siis on minul muidugi jube keeruline aru saada inimestest, kes pidevalt kipuvad oma meelerahufondidest näpistama. Mina olen isegi siis raskustest, kui see on ju tegelikult põhjendatud. Ma olengi selleks seda raha kogunud, et saaksin vajadusel kasutada. 

Seega ees ootab üks sündmuste- ja kuluderohke september. 

Peagi jälle veidi vanem

Elli

PS. Käes on hoidiste tegemise aeg. 


Suvikõrvitsa salat


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg