Otse põhisisu juurde

September

 Meid ootab nüüd ees hoopis teistsugune september. Homme lähen viin lapse hunniku tavaariga kutsekooli ühiselamusse. Ära jäävad hommikused koolibussile kiirustamised ja õhtused logistika paika seadmised. Ma muidugi tegin oma selle sügisese töögraafiku veel vanast harjumusest kõike seda arvestades ja siis järsku tabas mind suur taipamine, et seda pole enam vaja. Ma olen vaba. Suurema osa nädalast ei pea mina ja ka mees enam täitma taksojuhi rolli. 

September on rahaliselt alati veidi keeruline kuu. Meie tööandja maksab puhkuserahad juulis ära ja siis kuni septembri lõpuni ma korralikku palka ei saa. Augustis töötatud päevade eest tuleb mingi paar-kolmsada eurot. Loomulikult on mul puhkuseraha kenasti kõrvale pandud, kuid see ei ole päris samaväärne summa, mis oleks palgana saaduna. Mu meelerahufondis on endiselt veidi enam kui ühe kuu jagu sääste. Seega olen ma hetkel palju paremas paigas kui 2019a augustis, mis oli ikka võrdlemisi hullumeelne kuu. 

Head meelt teeb see, et söögirahadega olen hetkel väga hästi hakkama saanud. 100€ nädalas on suveperioodil väga paras. Miks suveperioodil? Sellepärast, et hetkel saab oma aiast ja ka metsast värsket kraami.  Lõpetan augustikuu 76 euroga arvel ning veidi üle 20 euro on veel selle kuu arvestuse söögiraha. Lisaks veel igasugu säästud, mida ma viimasel ajal kokku pole löönud, sest suvine eelarvepidamine käis pigem umbes-täpselt. Eelkõige siis oli eelarves püsimisel taas abiks iganädalane söögiraha sulas välja võtmine. Muid kulusid nagu väga polnudki. Minu väljasõidud olid ju kenasti planeeritud ja jäid eelarvesse (va lapse Norra reis, millega saime hakkama). 

Kuid sellegipoolest on ees ootamas siis keeruline kuu, millesse jääb nooremale lapsele kooliks bussisõidu- ja taskuraha (ca 200€). Peale selle on meil kõik tähtsamad sünnipäevad alati septembris. Nii ootab ees ema juubel, vanema lapse juubel, minu enda sünnipäev, millest ma endiselt kuidagi mööda ei saa hiilida, sest sõbrad juba küsisid, millal võivad tulla ning siis saime veel ühe veidi ootamatu, kuid samas väga oodatud, pulmakutse. Seega mitmesaja euro ulatuses tavapärastest kulutustest väljaspool olevaid kulusid ja seda just sellel kuul, mil ma ei saa normaalset palka. 

Kuid mul on ju nüüd säästud, millest näpistada ja kõik see võrdlemisi stressivabalt üle elada. Lihtsalt, kuidagi nii raske on seda pikalt kogutud raha puutuda ning minus on ikka veel mingi ebakindlus, et aga mis saab siis, kui ma sellest rahast mingi suurema summa ära kulutan ja just siis on mul seda vaja mõne hädavajaliku kulutuse jaoks. Kuna ma sedapidi mõtlen, siis on minul muidugi jube keeruline aru saada inimestest, kes pidevalt kipuvad oma meelerahufondidest näpistama. Mina olen isegi siis raskustest, kui see on ju tegelikult põhjendatud. Ma olengi selleks seda raha kogunud, et saaksin vajadusel kasutada. 

Seega ees ootab üks sündmuste- ja kuluderohke september. 

Peagi jälle veidi vanem

Elli

PS. Käes on hoidiste tegemise aeg. 


Suvikõrvitsa salat






Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o