Otse põhisisu juurde

September

 Meid ootab nüüd ees hoopis teistsugune september. Homme lähen viin lapse hunniku tavaariga kutsekooli ühiselamusse. Ära jäävad hommikused koolibussile kiirustamised ja õhtused logistika paika seadmised. Ma muidugi tegin oma selle sügisese töögraafiku veel vanast harjumusest kõike seda arvestades ja siis järsku tabas mind suur taipamine, et seda pole enam vaja. Ma olen vaba. Suurema osa nädalast ei pea mina ja ka mees enam täitma taksojuhi rolli. 

September on rahaliselt alati veidi keeruline kuu. Meie tööandja maksab puhkuserahad juulis ära ja siis kuni septembri lõpuni ma korralikku palka ei saa. Augustis töötatud päevade eest tuleb mingi paar-kolmsada eurot. Loomulikult on mul puhkuseraha kenasti kõrvale pandud, kuid see ei ole päris samaväärne summa, mis oleks palgana saaduna. Mu meelerahufondis on endiselt veidi enam kui ühe kuu jagu sääste. Seega olen ma hetkel palju paremas paigas kui 2019a augustis, mis oli ikka võrdlemisi hullumeelne kuu. 

Head meelt teeb see, et söögirahadega olen hetkel väga hästi hakkama saanud. 100€ nädalas on suveperioodil väga paras. Miks suveperioodil? Sellepärast, et hetkel saab oma aiast ja ka metsast värsket kraami.  Lõpetan augustikuu 76 euroga arvel ning veidi üle 20 euro on veel selle kuu arvestuse söögiraha. Lisaks veel igasugu säästud, mida ma viimasel ajal kokku pole löönud, sest suvine eelarvepidamine käis pigem umbes-täpselt. Eelkõige siis oli eelarves püsimisel taas abiks iganädalane söögiraha sulas välja võtmine. Muid kulusid nagu väga polnudki. Minu väljasõidud olid ju kenasti planeeritud ja jäid eelarvesse (va lapse Norra reis, millega saime hakkama). 

Kuid sellegipoolest on ees ootamas siis keeruline kuu, millesse jääb nooremale lapsele kooliks bussisõidu- ja taskuraha (ca 200€). Peale selle on meil kõik tähtsamad sünnipäevad alati septembris. Nii ootab ees ema juubel, vanema lapse juubel, minu enda sünnipäev, millest ma endiselt kuidagi mööda ei saa hiilida, sest sõbrad juba küsisid, millal võivad tulla ning siis saime veel ühe veidi ootamatu, kuid samas väga oodatud, pulmakutse. Seega mitmesaja euro ulatuses tavapärastest kulutustest väljaspool olevaid kulusid ja seda just sellel kuul, mil ma ei saa normaalset palka. 

Kuid mul on ju nüüd säästud, millest näpistada ja kõik see võrdlemisi stressivabalt üle elada. Lihtsalt, kuidagi nii raske on seda pikalt kogutud raha puutuda ning minus on ikka veel mingi ebakindlus, et aga mis saab siis, kui ma sellest rahast mingi suurema summa ära kulutan ja just siis on mul seda vaja mõne hädavajaliku kulutuse jaoks. Kuna ma sedapidi mõtlen, siis on minul muidugi jube keeruline aru saada inimestest, kes pidevalt kipuvad oma meelerahufondidest näpistama. Mina olen isegi siis raskustest, kui see on ju tegelikult põhjendatud. Ma olengi selleks seda raha kogunud, et saaksin vajadusel kasutada. 

Seega ees ootab üks sündmuste- ja kuluderohke september. 

Peagi jälle veidi vanem

Elli

PS. Käes on hoidiste tegemise aeg. 


Suvikõrvitsa salat


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

2022a eesmärgid...kas elu enam ei juhtugi?

 HEAD UUT AASTAT! Edu nõuab pingutust! See ei juhtu niisama ja kogemata. :)  Ei suuda ma ikka ilma teieta. Panin küll oma eesmärgid ka märkmikusse kirja, kuid kuidagi imelik tühi tunne jäi sisse ja seepärast kirjutan nad siia ka välja.  1. Minu selle aasta kõige suurem eesmärk on loomulikult osta laenuvabalt uuem auto. Praeguseks on minu autofondi kogunenud juba 2600 eurot. Plaan on kokku saada 4000 ning loodan kuni 1000 eurot saada vana auto müügist. Mul on lähiajal saada mõned lisatasud ning siis proovin iga kuu vähemalt 150 eurot kõrvale panna. Seega ise unistan sellest, et saavutan selle eesmärgi hiljemalt maiks, kuid kui elu mõne kaika kodaratesse sätib, siis ehk aasta lõpuks on ikka olemas.  2. Kui ma saan auto kevadel ostetud, siis soovin aasta lõpuks meelerahufondi täiendada vähemalt 2000 euroni. Praegusel hetkel olen meelrahufondi maksed peatanud ja boostin autofondi. Peale autoostu saan vabanevad kogumissummad suunata taas meelerahufondi.  3. Koduga seotult on mul kaks kindla

Miks mõned säästunipid ei toimi?

 Ajakirjadest võib lugeda mõnikord "toredaid" nippe, kuidas säästa ja siis sa loed ja mõtled, et kellele need küll kirjutatud on. Mõned neist on lihtsalt minu jaoks täiesti sobimatud. Toon mõned näited, mis ei ole mind kõnetanud või on pannud õlgu kehitama: - ära käi restoranis, baaris - ära telli valmistoitu koju - ära osta iga päev lattet,  - lõpeta oma Spotify vms tellimus, kui sa seda ei kuula  - ära sõida taksoga - ära maksa spordiklubile, kui sa seda teenust ei kasuta No kõik on väga loogiline, kuid ma saan siit null eurot lisasäästu, sest ma ei teegi nendest ühtki asja. No ühe latte olen endale kuus ikka lubanud (kokkuhoid 1.80 - ei tundu piisavalt ahvatlev, et sellest loobuda). Säästunipp: käi kohvikus siis, kui sõbrannal on sünnipäev  ja ta teeb sulle välja :)  Siis on need väga loogilised soovitused:  - hoia oma kulutustel silma peal. Kuid tihtipeale ei anta piisavalt head juhist, kuidas seda siis täpselt teha.   - säästa ehk pane osa raha kõrvale palgapäeval. See t

Taas toidust ja eelarvest

Toit on ju päris suur osa meie enamuse eelarvest. Mina siis otsustasin toidukuul taas oma toidukulusid enam kontrolli alla saada, sest mulle tundus, et oleme veidi liigselt laristama hakanud. Tegelikult on ju ajuvaba pool oma palgast lihtsalt nahka pista. Tervislikum tuleb vähem ja normaalsemaid asju süüa.  Seega oleme taas liitunud kavaga, millest tervislikumaid toite valida ning ma alustasin sel kuul järjepidevamalt nädalamenüüde koostamist. Läheb siis teine nädal ja tundub, et päris edukalt. Kui eelmisel nädalal kahte väljas söömist (kogukulu 12€) mitte arvestada, siis kulutasin nädalaga toidule 95 eurot. Eesmärk on jääda 100 euro piiridesse.  Selleks nädalaks valmistusin kohe eriti põhjalikult ette. Tõstsin laupäeval oma kapid tühjaks ja panin kirja kõik nendes hetkel olevad toiduvarud. Nii leidsin ma kaks poolikut poolekilost hernepakki, mitu makaroni pera, mõned ajaületanud jahud ja pudruhelbed, mille plaanin sellel nädalal ära tarbida.  Segadus minu kappides Inventuur Sügavkülma