Otse põhisisu juurde

Ettevaatust, siin on üks pomm!... ja palju niisama heietusi

...Head uudised on teel. Sain bossilt kirja, et minu palk tõuseb. Esialgse üldtabeli alusel võin loota lausa 20-eurosele palgatõusule. Ise salamisi loodan, et ehk tehakse veel ümardus ülespoole ja saab kümme-kaksümmend eurot lisaks. Jaanuari lõpus selgub siis täpsemalt.
VAADE KODUÕUELT 💙 Hetk meditatsiooniks ja mõtete kogumiseks.
Olen oma mõtteid palju mõlgutanud siia ja sinnapoole, et mis ja kuidas oleks siis ikkagi targem tegutseda. Grupi vastused olen ka kõik vist vähemalt kolm korda läbi lugenud. Tutvunud eelarve loomise ja pidamise teemadega, et mis ja milleks. Nende analüüside tulemusena olen jõudnud järeldusele, et mul peab olema pidevalt olemas nö Hädaabi fond vähemalt 500 euroga (vahepeal ostan elektripliidi, kuid jätkan makseid, et koguneks uus raha äkilisteks juhtumisteks). See on siis selline raha, kust alati võib näpistada, kui mingi suurem jama käes.
Meelerahufondi alustaksin siiski 20 eurost, kuid esimesel võimalusel suurendan selle summa 50 euroni, et tekiks kiiremini piisav puhver. See on siis selline arve, mida ma nii lihtsalt näppida ei saa, sest läheb arvele, millel mul pole pangakaartigi.
Võtan kindla eesmärgi krediitkaart aasta lõpuks nulli maksta, sest see on selline laen, mis ei lõpe mitte kunagi otsa, kui talle ise otsa peale ei tee.  Järelmaksude tagasi maksmine pole minuarust mõistlik, sest kahjuks tasun ma just esimesed kuud intresse täie rauaga ning umbes aasta pärast on intressi osa juba suhteliselt olematu. Kui võimalus, siis muidugi maksan kiiremini nulli, kuid ma ei seaks seda endiselt prioriteediks. Grupist meeldis mõte, maksta paari-kolme makse kaupa, siis saab kiiremini nulli, kuigi nii kahjuks ei võida intresside osa pealt midagi.

Kuna ma pole kunagi eelarvet väga täpselt pidanud, vaid ikka alati ümardanud, siis täitsin juba veebruari eelarvetabelis hetkel teadaolevate tulude ja kulude lahtrid ära. Siin on üks eriline "aga", mille pean nüüd eraldi luubi alla võtma - ma kipun kõik, mis planeeritud, nulli kulutama. Ma pean tegema mingeid harjutusi, et kui kuskilt jääb midagi üle, siis see läheb ka mõnda kogumiskassasse, mitte nii, et löön selle niisama laiaks, sest mul jäi see raha üle. Isegi, kui see on 2 eurot, sest kui igalt kulurealt jääb alles nt 2 euri, siis võib nii kokku saada juba päris kopsaka summa.

Grupis on miniväljakutse: säästmine 10% millegi arvelt. Mul on praegu tunne, et kõik on niigi väga miinimumini viidud. Riideid ostame harva, jalanõusid ainult lähtuvalt vajadustest. Söögieelarve on paigas. Väljas söömas me praktiliselt ei käi, kui korra kuus Siriuse külastus välja arvata (nende krõbekanasalatit võiks ma tiheminigi süüa, kui raatsiks ja mul poleks plaan oma rahaasjad paika saada). Meelelahutust võiks/peaks isegi rohkem olema (nt 1 kino-, teatri- või muuseumikülastus iga kuu kohta oleks minu arust mõistlik). Hetkel käime trennides, mis on tasuta. Ok, olen ausam - lapsed käivad koolitrennides ja mina liigutan end kodus, käin jalutamas või võtan aegajalt mõne võimlemisvideo ette. No, kui veel ausam olla, siis teen seda pigem harva, kui aegajalt. Aga jah, igapäevased kulud on meil hetkel suht miinimumideni viidud. Kindlasti SOS olukorras saaks veel miinimumini viia, aga siis oleks menüü: praekartul-makaron esmaspäevast pühapäevani. Hetkel õnneks asjad nii hullud ei ole, kuid oleme olnud ka sellises olukorras ja tean väga hästi, mida tunnevad need, kes hetkel nii toime peavad tulema.
Igatahes mõtisklesin siin endamisi, et võibolla tuleb järgmise kuu eelarve kirja panemisel ja kulude jälgimisel mingi nõrk lüli välja, kust saaks veel 10% säästa.

Tulen nüüd ühe pommiga välja, millest ma veel rääkinud pole ja tean juba ette, et see tundub lauslolluse ja liigselt laristava mõtte/unistusena, aga unistada võib ju alati suuremalt. Ma armastan ise sellepeale öelda: õnneks on unistused TASUTA! 😀Nimelt on nooremal lapsel vaja koolitöödeks ja loomulikult ka eakohasteks mängudeks (sh sõpradega suhtlemiseks, sest elame praktiliselt metsas) korraliku graafikaga arvutit. Pool raha lubas ta ise koguda ja ülejäänu pidin ma talle juba eelmisel aastal andma, sest vend sai ka samavanalt ühe kallima jubina (siis olid meie sissetulekud suuremad ja väljaminekud mõnevõrra väiksemad, sest meil polnud ju kaelas majalaenu), kuid mul polnud kevadel seda raha kuskilt võtta. Praegu ka pole, aga lubasin lapsele ühe aasta jooksul selle kokku kraapida, nüüd pean siis välja mõtlema, kust saan, sest oleme vana arvutit juba vähemalt paarisaja euro eest remontinud ja see pole enam eriti mõistlik, sest ta jookseb pidevalt kinni ja läägab täiega, nagu noored tänapäeval ütlevad. Lohutan end sellega, et temal ka pole veel eriti palju oma osa kokku kogutud. Kui muudmoodi ei saa, siis läheme ühiselt suvel mõnele põllule tööle ja teenime lisarahana kahepeale arvuti kokku.
Pildiotsingu computer funny tulemus
Peaksin vist vaikselt hakkama end kurssi viima arvutite maailmaga, et kust saaks võimalikult mõistliku hinnaga võimalikult normaalse pilli.🤔 Summas ca 600-700 eurot. Poiss ise räägib midagi juppidest kokku panemisest, aga mina võhikuna ei pea seda eriti usaldusväärseks uue kalli asja ostmiseks.

Aegajalt mõtlen lisateenimise võimaluste peale, et suurendada sissetulekuid, sest nii oleks ju lihtsam kõike seda planeerida. Seda enam, et mul on oskuseid, mida saaksin kergesti lisateenimiseks kasutada, kuid hetkel olen püüdnud keskenduda tervise taastamisele ehk kunagi on kõik jälle palju parem ning jaksan taas veidi enam rabeleda.

Ühe kümnese väljakutse võiks küll teha - lõpetada kuu kontoga, mis on 10 euroga plussis. 🙃

Vot sellised heietused siis seekord...

Heade soovidega ja suurte unistustega
Elli

Kui tahad, siis võid mulle kirjutada ellilepik13@gmail.com

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg