laupäev, 10. august 2019

"Kirss tordil" ehk ootamatu väljaminek

Olin oma eelarve enam-vähem tasakaalu saanud ja tundus, et suudan eelarveauguga kenasti toime tulla, kui ühtki üleliigset kulutust hetkel rohkem ei tee.
Kooliasjadele viskasin pilgu peale ning mõned kulutused tuleks teha vaid jalanõude ostmiseks. Riideid hakkan aasta jooksul juurde ostma. Tänu ühele poes töötavale sugulasele oleme t-särke saanud varuda ülisoodsa hinnaga ja hetkel neid juurde pole vaja. Noorema poisi ühed teksad tunduvad küll juba kukekad, kuid ehk venitab esimese kuu kuidagi ära ja teine paar teksasid (kulunumad, kuid parajamad) on ka õnneks olemas.
Mõned kaustikud ja vihikud on eelmistest aastatest alles ja igaksjuhuks võtsin peotäie kaustikuid A1000-st (tükihind 60lk kaustikul oli 50 sendi kandis). Üks koolikott vajab väikest remonti, sest koer üritas koti kõrvalsahtlist endale maiuspala välja närida. Õnneks on mul veidi helkurpaela ja see sobib augu lappimiseks ideaalselt. Pinalid, joonlauad, kustukummid jms träni on veel eelmistest aastatest olemas võibolla 2 harilikku peab veel juurde ostma. Seega ei ole meil seoses kooliminekuga vaja eriliselt suuri kulusi teha ja saame hakkama.


....kuid nüüd siis sellest kirsist tordil. Elu olekski ju liiga kerge, kui meie majandussurutis oleks piirdunud paarisaja euro puudumisega kuu eelarves. Nimelt otsustas täna üks autodest keset linna lepingu meiega lõpetada ja hakkas paksu tossu välja ajama. Pidime ta nööriga lähimasse remonditöökotta talutama. Nüüd siis ootab ees remont. Loodame parimat, kuid oleme siiski valmis ka kõige hullemaks ehk siis mootoriremondiks, mis ilmselt vajaks ca tuhandet eurot, mida meil ei ole.
Ma teadsin, et oleme sellise olukorra ees kaitsetud ja vajame sos-fondi, kuid suvine eelarvesegadus ei võimaldanud mul suveperioodil raha kõrvale panna. Kahjuks ei oota jamad, millal sa raha kogud.
Ja nii tundub ilmvõimatu sellest laenamise rõngast välja saada, sest meil ei jää taas ühtki muud varianti, kui veel üks laen kaela võtta. .....või noh, me ei oska mitte ühtki mõistlikumat varianti hetkel välja mõelda. Kui kellelgi on mõni parem idee, siis öelgu see julgelt välja.



Hetkel veidi õnnetu

Elli


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar