Otse põhisisu juurde

100 euro väljakutse

 Mõtlesin, et mis ma siin ikka muudkui nukrutsen. Võtan end kokku ja sean konkreetsema eesmärgi, et oma pikemaajalisi eesmärke täita. Niisiis, meil kulus saunakorstnale rohkem, kui esialgu planeeritud oli ning see ca 100 eurot, mis tuli juurde maksta, oleks vaja nüüd kuidagi tagasi teenida, et saaks osta põrandaplaadid ja need novembri lõpus maha panna. 

Olen siin nüüd igasuguseid variante mõelnud, et kuidas on võimalik teenida 100 lisaeurot. Selleks tuleks maha müüa sada üheeurost eset või siis vähem esemeid veidi suurema tasu eest. Panen oma mõtted ka teile kirja ja siis saame hiljem vaadata, mis neist täitus ja kas ma suutsin oma eesmärgi kuu lõpuks täita. 

1. 100 eurot = 1000 taarapudelit, mida mul muidugi pole, kuid mõne euro võib taarast isegi saada. 

2. Müüa maha mõned pohlamoosid. Teenistus võiks olla ca10 eurot. 


2. Müüa midagi oma kätega tehtut. Mis pole midagi erilist ja mida võib leida paljudes käsitöögruppides, kuid kui ei proovi, siis kindlalt ei saa ka midagi. Plaan oli heegeldada suur hunnik linikuid jõululaadale, kuid paraku tuli mul ühel päeval hoopis tuju kallist memmest üle jäänud puuvillastest niitidest enda saunale kardinad heegeldada.

Mõned linikud mul siiski valmisid ja üks on poole peal, selle võiks mõne tunniga lõpuni heegeldada. Loomulikult tuleks need siis ka viimistleda. Panen pildi ühest viimistlemata tööst ja ühest poolikust sokipaarist, mis võiks ju ka mõnd jõulupakki täita. Kui mul õnnestuks kõik ära müüa, siis võiks tulu küündida 40 euroni ja virk olles võiks ju mõni nädal pimedatel õhtutel teleka ees olles veelgi midagi valmis nikerdada. 


3. Küpsetada ja müüa midagi või valmistada üks suurem ports piparkoogitaigent.. 
Viimane lemmik: hapukoorekook

4. Leida mõni tööamps. See võiks olla pigem mingi ühekordne lisaabi pakkumine kellelegi, mille eest saada paarkümmend eurot. 
5. Viia tagasi üks saunakorstnast üle jäänud vidin, mis maksis meile ca 25 eurot, kuid meil tuleb teistsugune lahendus ja see ei sobinud. ...see on üks lihtsamaid ülesandeid. 
6. Müüa raamatuid, mida ma enam ei loe. Vaatan riiulile ning peale Noorte Entsüklopeedia ei raatsiks ma sealt midagi ära müüa. 
7. Katsetada taas oma või laste riideid müüa. Kui sellest 10 eurotki lisa tuleks, oleks ka ju suureks abiks. 
8. Pohlavartest tehtud jõulupärg.
9. ...
Täiendan seda nimekirja jooksvalt, kui veel mõni hea mõte pähe tuleb. 

Rohkem ideid minul esialgu ei tekkinud. Huvitav, et niimoodi kõike kirja pannes ei tundu see sugugi võimatu ülesandena.Vajab vaid veidi pealehakkamist ja proovimist. 

Kui kellelgi veel mõni hea nipp varuks, siis jagage julgesti. 

Sihikindel
Elli


Kommentaarid

 1. Saame kuidagi privaatselt kontakti, soovin sind toetada mantli ostul.

  VastaKustuta
 2. Minuga on võimalik saada kontakti facebookis Elli Lepik nime alt või gmaili kaudu ellilepik13@gmail.com.

  VastaKustuta
 3. Ahjaa, seda ka, et ma ei saa sedasorti abi vastu võtta. Asi pole ju selles, et mul poleks seda raha (saaksin selle ju meelerahufondistki näpistada), vaid eelmine postitus näitas ilmekalt seda, kuidas mul on raskusi iseenda väärtustamisega. Alati tundub kõik muu tähtsam. :)

  VastaKustuta
 4. Hei, Elli!
  Pane oma blogisse reklaamibänner (bloggeris peaks üks gadget ka selleks olema). Ma ei kujuta ette, kui palju selle kaudu raha tulla võiks, aga midagi vast ikka (eriti, kui lugejad bännerile klikivad).

  VastaKustuta
 5. Hei, Johanna!
  See on tõepoolest ka üks võimalus lisaraha teenida. :)
  Mul pole ka aimugi, milliseid summasid selle eest makstakse. Kuna mu lugejaskond pole väga suur, siis oleks see teenistus vist suhteliselt olematu.
  Peab täpsemalt uurima. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Veidi hirmus on ka

 Head uut aastat!  Olen kaua vaikne olnud, sest detsember oli täiesti hullumeelne kuu töö vallas. Lisaks sellele jäin haigeks ja mu keha lausa nõuab juba ühte korralikku puhkust. Uskumatu, aga ma olen veel täitsa elus. Sel nädalal on vaja mõned sabad kokku tõmmata, mõned "päris" tööpäevad teha (jaanuaris vaid 4 päeva), ülejäänud aeg kodukontoris üks suurem kirjatükk veel enne lahkumist valmis kirjutada. Veebruaris on nii rahulik, et enamasti olen siis 2 nädalat puhanud.  ...ja siis (peaaegu) vaba.  Väike hirm kuulub vist protsessi juurde Kõik seavad uue aasta eesmärke, kuid mina tunnen, et pean end laskma vooluga kaasa viia. Pigem on olulisem tegevusplaan. Millal alustada ettevõtte loomisega? Kui kaua võiksin kodus olla ja plaani pidada? Kas proovida koheselt uues valdkonnas end sisse süüa või kõrvalt ikka praegust valdkonda jätkata?  Mulle on juba hakanud tööpakkumisi tulema ja olen hetkel EI öelnud. Pean end ise ka veidi hullumeelseks, et hetkel erinevatest pakkumistest kee

Pikk teekond iseendasse

 Lugesin eile üht rahapsühholoogiaga seotud raamatut, kus oli veidi kirjeldatud seda, et me kõik oleme sündinud mingisse kogukonda, kus on teatud uskumused raha kohta. Jah, me kõik ilmselt oleme kuulnud neid jutte, kuidas edukad inimesedki arutlevad, et meie kodus räägiti ka, et "raha ei kasva puu otsas" või "meil ei ole selleks raha" vms. Kuid eile seda peatükki lugedes tundus see mulle palju sügavam teema. Inimesed ei järgi niivõrd seda, mida kuulevad, vaid rohkem seda, mida on harjunud nägema ja kogema.  Seega, seal oli kirjas, et kui oled kogukonnas, kus on vähe edukaid inimesi, siis isegi, kui sa püüad sellest välja murda, siis on väga suur oht, et vajud harjumuspärastesse mustritesse tagasi. See tundub mulle kuidagi nii selge ja arusaadav, kuid ma ei suuda seda mõtet nii hästi sõnadesse panna. Isegi praegu, kui minus on eneseusk, et ma olen väärt paremat ja ma olen teel, et seda ka saavutada, siis mu iseenda sisekõne või "sõbralik" vestlus mõne lähed

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg