Otse põhisisu juurde

100 euro väljakutse

 Mõtlesin, et mis ma siin ikka muudkui nukrutsen. Võtan end kokku ja sean konkreetsema eesmärgi, et oma pikemaajalisi eesmärke täita. Niisiis, meil kulus saunakorstnale rohkem, kui esialgu planeeritud oli ning see ca 100 eurot, mis tuli juurde maksta, oleks vaja nüüd kuidagi tagasi teenida, et saaks osta põrandaplaadid ja need novembri lõpus maha panna. 

Olen siin nüüd igasuguseid variante mõelnud, et kuidas on võimalik teenida 100 lisaeurot. Selleks tuleks maha müüa sada üheeurost eset või siis vähem esemeid veidi suurema tasu eest. Panen oma mõtted ka teile kirja ja siis saame hiljem vaadata, mis neist täitus ja kas ma suutsin oma eesmärgi kuu lõpuks täita. 

1. 100 eurot = 1000 taarapudelit, mida mul muidugi pole, kuid mõne euro võib taarast isegi saada. 

2. Müüa maha mõned pohlamoosid. Teenistus võiks olla ca10 eurot. 


2. Müüa midagi oma kätega tehtut. Mis pole midagi erilist ja mida võib leida paljudes käsitöögruppides, kuid kui ei proovi, siis kindlalt ei saa ka midagi. Plaan oli heegeldada suur hunnik linikuid jõululaadale, kuid paraku tuli mul ühel päeval hoopis tuju kallist memmest üle jäänud puuvillastest niitidest enda saunale kardinad heegeldada.

Mõned linikud mul siiski valmisid ja üks on poole peal, selle võiks mõne tunniga lõpuni heegeldada. Loomulikult tuleks need siis ka viimistleda. Panen pildi ühest viimistlemata tööst ja ühest poolikust sokipaarist, mis võiks ju ka mõnd jõulupakki täita. Kui mul õnnestuks kõik ära müüa, siis võiks tulu küündida 40 euroni ja virk olles võiks ju mõni nädal pimedatel õhtutel teleka ees olles veelgi midagi valmis nikerdada. 


3. Küpsetada ja müüa midagi või valmistada üks suurem ports piparkoogitaigent.. 
Viimane lemmik: hapukoorekook

4. Leida mõni tööamps. See võiks olla pigem mingi ühekordne lisaabi pakkumine kellelegi, mille eest saada paarkümmend eurot. 
5. Viia tagasi üks saunakorstnast üle jäänud vidin, mis maksis meile ca 25 eurot, kuid meil tuleb teistsugune lahendus ja see ei sobinud. ...see on üks lihtsamaid ülesandeid. 
6. Müüa raamatuid, mida ma enam ei loe. Vaatan riiulile ning peale Noorte Entsüklopeedia ei raatsiks ma sealt midagi ära müüa. 
7. Katsetada taas oma või laste riideid müüa. Kui sellest 10 eurotki lisa tuleks, oleks ka ju suureks abiks. 
8. Pohlavartest tehtud jõulupärg.
9. ...
Täiendan seda nimekirja jooksvalt, kui veel mõni hea mõte pähe tuleb. 

Rohkem ideid minul esialgu ei tekkinud. Huvitav, et niimoodi kõike kirja pannes ei tundu see sugugi võimatu ülesandena.Vajab vaid veidi pealehakkamist ja proovimist. 

Kui kellelgi veel mõni hea nipp varuks, siis jagage julgesti. 

Sihikindel
Elli


Kommentaarid

 1. Saame kuidagi privaatselt kontakti, soovin sind toetada mantli ostul.

  VastaKustuta
 2. Minuga on võimalik saada kontakti facebookis Elli Lepik nime alt või gmaili kaudu ellilepik13@gmail.com.

  VastaKustuta
 3. Ahjaa, seda ka, et ma ei saa sedasorti abi vastu võtta. Asi pole ju selles, et mul poleks seda raha (saaksin selle ju meelerahufondistki näpistada), vaid eelmine postitus näitas ilmekalt seda, kuidas mul on raskusi iseenda väärtustamisega. Alati tundub kõik muu tähtsam. :)

  VastaKustuta
 4. Hei, Elli!
  Pane oma blogisse reklaamibänner (bloggeris peaks üks gadget ka selleks olema). Ma ei kujuta ette, kui palju selle kaudu raha tulla võiks, aga midagi vast ikka (eriti, kui lugejad bännerile klikivad).

  VastaKustuta
 5. Hei, Johanna!
  See on tõepoolest ka üks võimalus lisaraha teenida. :)
  Mul pole ka aimugi, milliseid summasid selle eest makstakse. Kuna mu lugejaskond pole väga suur, siis oleks see teenistus vist suhteliselt olematu.
  Peab täpsemalt uurima. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi