Otse põhisisu juurde

Jälle supp!!!

 Sain ma porina osaliseks, kui nädala jooksul juba teist korda suppi tegin. "See on ju vesi. See ei täida kõhtu," poriseb üks meeterkahekskakendviis pikk teismeline. "Supp on soodne ja tervislik toit." "Tee parem makarone: Need on ka odavad." Mina: " No me ei saa ju iga päev ainult makaronidest toituda." Hetk hiljem saabus kööki järgmine toriseja, kes korrutas venna lauset: "Jälle supp!" Avas külmkapi ukse: "Kas sa täna poodi ei lähegi? Siin ei ole ju midagi. Sul on vist rahad täitsa otsas." 🙀No ei ole otsas, aga see ei tähenda, et külmkapp peab alati ääreni täis olema. Pealegi oli seal veel juustu ja viilutatud sinki. Piim oli tõesti täitsa otsas, kuid see pole ju hädavajalik ja selleta on võimalik üks ööpäev kenasti üle elada. 

Sellised arutelud siis minu "säästunädalal". Jäin kenasti eelarvesse ja sai taas tõestatud tõsiasi, et vähemalt meie toidueelarves on alati ruumi, et seda madalamale tuua. See on paratamatult rida, millega annab päris palju mängida. Seekord sain seda vabalt teha kapis olevate toiduainete arvelt, kuid kui sügavkülm jälle liiga tühjaks läheb, siis muidugi on keerulisem sel viisil säästa. 

Taas sai tõestust ka see, et väga oluline on kogu nädala toitude läbi mõtlemine ja menüü koostamine. Nii ostsin poest vaid vajalikke toiduaineid ning ei kulutanud raha muule pudile mõttega, et ehk saab sellest midagi teha. Seega oleks mõistlik samal viisil jätkata ning taas nädalamenüü paika panna. 

Eelarvesse jäämisel tuli ette ka väike väljakutse. Nimelt saime kolmapäeval ühe kutse laupäevasele üritusele, millele pidi ise ka veidi suupisteid lauale panemiseks kaasa võtma. Õnneks oli mul külmikus paar pakki võid ning tegin muffineid. Osadele panin sisse sügavkülmast mustikaid ning teisele osale lisasin riivitud porgandit ja kaneeli. 😋 Külaskäik ise läks üle ootuste hästi ja meie sõpruskond laienes taas mõne toreda inimese võrra. 

Nüüd on minu puhkus lõppemas ja vaikselt peab hakkama end kooli- ning töölainele sättima. Suvi on ju iseenesest olnud hüper-super tore ja ilus. Kooliks on meil vaja muretseda üks suurem posu kaustikuid ning mõned pastakad. Koolikoti ostsin juba Sportsdirectist 23 euro eest ära. Riided ja jalanõud tahavad ka jälle üle vaatamist. Kui midagi vajab täiendamist, siis on mul 100 eurot selleks tarbeks kõrvale pandud.


Juba veidi puhanum

Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi