Otse põhisisu juurde

Kapijääkide nädal

 See pealkiri on väike liialdus, mul ei ole näpud põhjas vms, aga mul on vaja söögieelarvest nüüd 50 eurot ära näpistada. Vahepeal tõstsin söögiraha juba 100 euroni nädalas ning kogu kuu eelarvele lisasin väikese varugi, et kuu lõpuni niimoodi mõnusalt välja tulla, kuid nüüd siis võtsin autoremondiks söögieelarvest 50 eurot ja pean veidi pingutama, et eelarvesse jääda. 

Seega on selle nädala eelarve 70 eurot, millest alles vaid umbes 30 eurot, sest tegin eile ühe suurema toidukraami varumise juba ära. Seda tundub kuidagi nii vähe, kuid tegelikult on mul sügavkülmas liha ja aedviljasegusid ning kappideski erinevaid kuivaineid. Pean lihtsalt ise meeles pidama, et sel nädalal tuleb hakkama saada sellega, mis on, mitte iga kell poodi joosta. 


Tegin juba nädalamenüügi ära, vaid laupäev ja pühapäev jäid hetkel lahtiseks. Täna lõunaks on veel eilseid ahjukartuleid. Kartul tuleb momendil oma aiast. Üks ajaületanud keefir võiks saada pannkookideks ja õhtuks teen värskekapsasuppi. Homme makaron hakklihaga, neljapäeval kanawokk ning reedel kartul guljaššiga. Juurde saab planeerida igasugu värsket kraami. Nädalavahetusel võiks teha ühel päeval boršši ning üks päev on veel planeerimisel, võibolla teen lasanjet, sest pole ammu teinud, kuid selleks pean kindlasti veidi hakkliha juurde ostma, aga mul ongi ju veel raha alles. Mõnel hommikul tuleb kindlasti putru keeta, sest oleme taas liigselt võileibadele üle läinud. 

Sellel kuul oleme kutsutud kahele sünnipäevale, mis on mul kenasti eelarvesse planeeritud, kuid hakkasin mõtisklema selle üle, et need minekud on väga erinevad. Ühel juhul on tegu heal järjel veidi eakama inimesega (hea, et ta seda ise ei loe, et ma teda juba eakaks nimetan :D). Sellisel juhul võiks olla kingitus midagi, mis loob häid emotsioone. Teisel juhul noore pere emaga, kes panustab 100% oma lastesse ja unustab mõnikord ennast sealjuures ära - veidi nagu mina. Tema puhul oleme mõnikord kinkinud näiteks mõne riidepoe kinkekaardi või siis ümbriku rahaga, et ta saaks endale midagi vajalikku osta. 

Minu sünnipäevgi on peagi tulemas ja ma tahaksin väga olla juba sel tasemel, et ma ei vaja neid ümbrikuid. Iga kingitus teeb ju rõõmu ja kõige enam teeb rõõmu see, et meil on sõpruskond, kes hoiab ja hoolib. Mul on selleks sügiseks aga väga konkreetne soov. Minu eelarvesse pole siiani kuidagi mahtunud korralik töötool ja mõtlesin, et kui saan sellel sünnipäeval mõne ümbriku, siis suunan need endale korraliku kontoritooli ostmise fondi.  

Miks need mõtted minust välja tahtsid tulla? Sellepärast, et olen lugenud väga õelaid kommentaare selle kohta, kui nõme kingitus on ümbrik. Kui sa aga tead, et see ümbrik aitab täita sinu sõbra ühe soovi, siis see ei olegi ju nii nõme. Ilmselt mõni mõtleb nüüd ka seda, et nõme on see, et ma ikka ise oma rahadega sellist "pisiasja" ka ei suuda endale muretseda, aga mulle on hetkel olulisem oma rahaasjad turvaliselt rea peale saada ning kuna elu ikka aegajalt veidi juhtub, siis tundub tool kuidagi selline teisejärguline ja lükkub aina edasi ja edasi. 

Lisan ka igaksjuhuks selle mõtte, et olen veidi ka järelturu toole uurinud, kuid pole seni nende seast sobivat leidnud ja mulle tundub kuidagi turvalisem ikkagi see raha kokku koguda ning osta korralik uus tool. Lapse pealt olen näinud, et need taaskasutatud kipuvad kiiresti ära väsima. 

Vot seekord siis sellised mõtisklused ja nüüd siis pannkooke küpsetama.😊


Iseendale sellel nädalal eelarvesse jäämisel edu soovides

Elli


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Mida sa edasi tegema hakkad?

See on küsimus, mida kuulen iga kord, kui kodust nina välja pistan. "Ma veel päris täpselt ei tea" - on minu vastus. See tundub nii mõnelegi ehmatav, et kuidas nii saab.  Kõigepealt pean ma puhkama. Nagu päris päriselt tegelema asjadega, mis lõõgastavad, teevad rõõmu ning annavad vaimule täieliku puhkuse. Ma olen end ühest kohast vabaks võtnud ja mul oleks võimalus kohe tormata uutesse seiklustesse, kuid ma tean, et mu vaim vajab restarti.  Kes mulle instagramis kaasa elavad, need võibolla märkasid ka storysid, kus ühel hetkel rõõmustasin saabunud vabaduse üle ja juba järgmisel hetkel oli mu rõõm asendunud masendusega, sest üks kohustus, mis nõuab mitmeid tunde pingutust, kukkus kolinal kaela. Ja nii ma siin ootan ikka veel, et oleksin ükskord ometigi vaba ja saaksin nautida suve ja oma kodus toimetamist või ka veidi ringi reisimist.  Reisimisega seoses juhtus kogemata nii, et mu reisifond sai kiiremini täis, kui oleksin osanud oodatagi. Sain veel viimased lisatasud kätte ja

PAUS või siiski selle peatüki lõpp

Tunnen, et olen selle loo alguse Ellist nii kaugele liikunud, et see poleks nagu enam minu lugu. Seepärast ei leia ka enam piisavalt motivatsiooni, et siia midagi kirjutada.  Minu elus on hetkel lehe keeramise hetk ning sooviksin alustada uut peatükki võimalikult puhtalt lehelt. Loomulikult liiguvad sellesse kaasa eelmistest peatükkides õpitud tarkused, kuid see on ikkagi täiesti uus ja juba hoopis teine lugu.  Kui sattusid siia, sest soovid teada, kust või kuidas ühte rahatarkuse teekonda alustada, siis palun liigu selle blogi algusesse ning loe läbi 2019a postitused. Loodetavasti saad sealt indu, et ka ise väikeste sammudega alustada.  Kui soovid aga minu praegustest tegemistest veidi rohkem teada saada, siis oled oodatud jälgima mind instagrammi: elli_the_saver kontole. Rahatargemat teekonda soovides Elli Teel järgmise käänakuni :) 
Tere! Mina olen Elli. Olen neljakümnendates kahe toreda teismeeas kuti ema ja ühe toreda mehe naine. Meie peres on ka kaks vahvat neljajalgset, kes vajavad süüa ja suurel hulgal tähelepanu. Ma elan Lõuna-Eestis ühes väikeses külakeses. Oma maja saime alles mõned aastad tagasi. Meie elu sõltub täielikult isiklikust transpordist, seetõttu on meie peres kaks autot (vanuses 10+ aastat). Nüüd siis põhilise juurde. Olen jälginud huviga facebookis Kogumispäeviku tegemisi ja mul on tunne, et mul on väga palju õppida, et saada rahatargaks. Minu lapsepõlves oli raha alati vähe. Enne palgapäeva oli vanematel rahad tihtipeale täiesti otsas. Pidime mõned aastad üle elama aja, kui üks vanematest oli töötu. Sõime siis põhiliselt kartulit, piima ja muna, mis tulid sel ajal oma põllult-laudast. Uusi asju osteti harva, riided tulid enamasti taaskasutusest või tuttavatelt. Mul on tunne, et minu sees on uskumused, et raha ongi alati vähe või puudu. Vaatamata nendele uskumustele, mis lapseeast kaasa o