Otse põhisisu juurde

Taas veidi segaduses :)

 Seadsin sellel kuul planeeritud kulud väiksemad, kuid reaalsuses tõusid kulud mitme rea peal ja tekkis väike segadus. Üks valdkond, kuhu läks tavapärasest rohkem, oli Tervis. Kirjutan tänagi seda postitust haiglast. Ei midagi hullu, üks plaaniline operatsioon. 

Ma olen endiselt aegajalt segaduses, kas teen õigesti või läheb see juba liigse kulutamise alla. Näiteks mina olen üks neist, kes soovib kohusetundliku ühiskonna liikmena hoiduda koroonast ning eelkõige selle levitamisest. Peale seda, kui ka vaktsineeritute nakatumised on meie paratamatu igapäev ja nakatumisi hetkel Lõuna-Eestis palju, tundus mulle mõistlik end lisaks kaitsta BioBlockiga, kuid teatavasti on see päris korralik väljaminek. Minu tavapärane 30-euro limiidiga Tervise ümbrik jäi sel kuul miinusesse, sest pidime lisaks sellele veel mõningaid ravimeid ostma. Kokku kulu veidi üle 60 euro. 

Kooliks ettevalmistumisel olin ka veidi liiga leebe. Näiteks ei teadnud ma, et lapse koolikotil lukk streigib ja ta sooviks uut kotti. Samuti ei mõelnud ma sellele, et sel aastal on tegu üheksandikuga, kes peab ju esimest klassi aktusel saatma ning seetõttu vajab veidi viisakamat riietust. Saime need probleemid kõik lahendatud, sest mul oli ju midagi riiete ümbrikusse kogunenud ning panin igaksjuhuks 100 eurot vähem kõrvale ja näpistasin veidi ka SOS-fondist. 

Siis tabas mind Prismas meeltesegadus, kui nägin, et muumilõngad on 50% soodustusega. Ma tean kindlalt, et soovin sel sügisel kududa ühe kampsuni ning ka mõned sokid. Seega kulutasin ca 30 eurot lõngadele, kuigi mul polnud ühtegi konkreetset kulurida, millelt seda võtta. Lihtsalt arvel oli selleks piisavalt vahendeid. Kas see siis on emotsiooniost või siiski säästlik ja mõistlik teguviis, sest hiljem peaksin ju need lõngad poole kallimalt soetama? Millegipärast on mul igatahes kerged süümekad, et nii ikka pole päris õige. 

Eelarves on sellel kuul seega üks suur segadus, kuigi autoremondikulud sain kenasti ära tasandatud. Kuna mul on tulnud teistele olulisematele probleemidele keskenduda, siis otsustasin, et las see kuu siis lohiseb lõpuni ning püüame septembris taas paremini ree peal püsida. :) 

Tean, et veel paremaks eelarve pidamiseks peaksin hakkama ikkagi kõiki kulusid rida realt kirja panema. Hetkel on mul pigem eelarveplaan, millest püüan iga kuu kinni pidada. Kuid ma ei tea, kas olen suuteline korralikuks eelarvestamiseks. See tundub minusuguse udupea jaoks liigne pingutus. Võibolla saaks mõni piisavalt lihtne ja praktiline äpp siinkohal abiks olla. No vaatame.Midagi toredat on ka. Metsas on päris palju seeni. Nädalavahetusel sai ligi 20 purki neid sisse tehtud. Seeneotsingu käigus leidsin ka ühe jõhvikavälja. Pohlade asemel tuleb sel aastal siis jõhvikaid korjata. 

Veidi omadega rappa läinud

Elli 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi