Otse põhisisu juurde

Kukkusin kulutama

Sain sel aastal veidi preemiat ning siis üks jõulupäkapikk saatis kontole täiendust. Mingi summa liikus kenasti minu autoraha kontole, kuid jätsin veel paarsada eurot arvele ning võtsin selle eile välja, sest mul oli pikk nimekiri igasugustest vajalikest ja natukene vähem vajalikest asjadest. 

Näiteks otsustasin, et selle aastaga tuleb veel ära lahendada kapinuppude probleem. Lapsele oli vaja üritusteks korralikku triiksärki ning sealt siis läkski veidi lappama....Olin lapsele särgi ära ostnud, kui jäin kleite vaatama ning mulle tundus, et mul ei ole sellist jõuludeks piisavalt sobilikku kleiti ning nii ma siis väljusin poest ühe kleidi võrra rikkamana (pika varrukaga kleite on mul nüüd siis 3tk). 

Seejärel tegelesin veel viimaste jõulukinkide varumisega ning hukatuseks sai ühe poe moe- ja ilu osakond, kus mu pilk jäi kullast kõrvarõngastele. Need, kes mind päriselus tunnevad, teavad, et ma pole eriline harakas ning kullast kõrvarõngaid on mul elus korra küll olnud, kuid need suutsin ma lihtsalt kodus kapi peale pannes ära kaotada. Ärge küsige, kuidas selline asi võimlik on, minu puhul on. Seega,  kui need teiste isetehtud plastmassjupid välja arvata, mida ma kunagi ei kanna ja mida mul on millegipärast mitu paari ja ma isegi ei mäleta, kust ma need sain, siis on mul vaid 2 paari hõbekõrvarõngaid. Nagu aimata võite, tabas mind mingi hullus ning ma ostsingi endale ühed väikesed kullast täpikesed, sest need tundusid väga nunnud ja nii mõistliku hinnaga ja mul ju ei olnud veel selliseid.🙈Mul on kaks kullast sõrmust, millega nad väga hästi võiksid sobida (kihlasõrmus ja abielusõrmus). 

Mulle tundus, et mul ju on raha, et seda kõike endale veidi lubada, kuid siis poetrepist alla marssides meenus mulle, et pidin ju 100 eurot lapse tooli jaoks hoidma. Ma isegi ütlesin talle, et me läheme mõni päev talle uut tooli ostma. Uuuuppsss!!! Tegin peas mõned mõttekäigud ja jõudsin selleni, et minu SOS-fondis on see raha kenasti olemas ja võtan sealt. 

Seega on pidevalt rahatargalt käitumine mõnikord väga väsitav ning aegajalt ikkagi tekib see mõte, et aga mina olen ju ka tähtis ja midagi head väärt. Peaasi, et see poleks mingi korduv muster ning ei muutuks pidevaks laristamiseks. Vahel ju veidike ikka võib? 

Kapinupud said ka igatahes ostetud ning kõik jõulukingid peaksid meil nüüd olemas olema. Võibolla mõni šokolaad on veel puudu. 

Täna läheme üle pika aja koos kogu perega teatrisse, sest ostsin ju juba septembris meile soodustuste ajal piletid ära. Mul on vaja 3 triiksärki triikida, iseennast tavapärasemalt rohkem sättida  ja nüüd ma saan aru küll, miks me seda kõike nii harva teeme, sest see tundub kuidagi nii stressitekitav. Loodan, et vähemalt etendus on seda pingutust väärt. 

Peagi on aeg teha kokkuvõte selle aasta eesmärkide täitumisest. 😏

Laristaja 

ElliKommentaarid

  1. Nii äge, et ka endale lubad! Ma arvan, et kui niikuinii sinu maitsega lähevad kokku ja ajatud onju, siis ei ole see ka hull kulutamine! Naudi! :)

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Kõrvarõngad on kindlasti sellised, mis sobivad kõigega ja arvan, et kleitki leiab mitu korda kasutust. Usun ka, et vahel ikka võib ja ehk isegi peab endale ka midagi lubama. :)

      Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Säästufondid

 Olen juba mõnda aega tahtnud kirjutada minu jaoks väga hästi toiminud süsteemist, mis aitas mind välja palgapäevast palgapäevani hädavaevu toime tulemise nõiaringist. Tänu ümbrikumeetodile olid minu eelarves olevad kategooriad jagatud reaalseteks rahaümbrikuteks. Iga kuu lisasin sinna mingi summa ning kuu lõpus sain otsustada, kas panen selle summa suuremasse säästu või jätan samasse ümbrikusse/kategooriasse alles.  Mul hakkasid selviisil tekkima tasapisi igas kategoorias minisäästud (neid nimetatakse ka sinking funds).  Tänu sellele jäin ma iga kuu paremini eelarvesse ning samas hakkasid tekkima väikesed lisasäästud.  Näiteks riiete kategooriasse lisan ma enamasti 30-50 eurot. Seega võis paari-kolme kuuga sellesse kategooriasse koguneda juba ligi 100€. Kui samal ajal hoida pilku peal oma garderoobil ning jalatsite riiulil, saab kenasti teha plaane, millal ja milleks see raha kulutada. Mina kulutasin sel kevadel lapse lõpupeoks kleidi ja uute jalanõude ostmiseks. Kui on teada, et mõni

Liiga hästi?

 Tahad teada, kuidas mu rahaasjadel läheb. Ma arvan et (liiga) hästi läheb, sest meediast tuleb igast väljaandest peaaegu iga päev mõni uudisnupuke selle kohta, kui raske peab olema. Eriti hull oli Ärilehe artikkel, kus pereema peab suutma "vaid" 1000 euroga neljaliikmelise pere ära toita. Ei saagi enam toitu koju tellida ja peab hirmsas Lidli poes käima. Piinlik hakkab midagi sellist lugedes. Mõni kolme lapsega üksikema peab võibolla sellise summaga kõik kulud suutma ära katta. Seega on minul midagi sellist lugedes tunne, et ma ei taha olla sellesse gruppi kuuluv, et ma pigem olen siin teises Eestis edasi. Nii naljakas. Ma ju olen vaeva näinud ja olen selle auga välja teeninud ning mul on palju unistusi, mida soovin ju täita.  Novembris suunasin säästudesse 1082 eurot ning mul on nüüd kolme kuu kulude puhver koos. Müstika. Kui vaadata 2019a jaanuari lõppu, siis oli ju suur pingutus kümmet eurotki kõrvale panna.  Mul on vaja õppida nüüd oma mõtlemist rohkem külluse suunas nüg

Pealkirjata lugu :D

 September sai läbi ja suur oli minu üllatus, kui lõpetasin selle 341 euroga pangaarvel. Tegelikult oli vaba kuluraha alles isegi 371€, sest rahakotis oli veel alles 30€ toiduraha.  Ära said ju peetud kõik sünnipäevad. Pulmast pidin küll haiguse tõttu loobuma, kuid kingitus ootab pruutpaariga kokku saamist. Eelarvesse ei olnud arvestatud raha, mis kulus ravimitele, kuid ilmselt samal ajal tuli kokkuhoid kütusekuludelt, sest ma ei sõitnud kaks nädalat eriti kuhugi. Kuna mulle tundus kuu alguses kõike nii palju ja raha peale puhkust pigem väga täpselt, siis olen igatahes ise küll väga üllatunud.  Me siin saime vahepeal taas koroonaga pihta. Muidu polnudki seekord väga hull, kuid mul oli probleeme, et köha lahtisemaks saada. Jõin aga meega teed, sõin igasugu tablette sisse, aurutasin ja tegin sinepi ja meeplaastreid. Lõpuks oli kõige suuremaks abimeheks ikkagi saun. Aururohke leil ning ma ei tea, kas see ka aitas, aga igatahes hõõrusin end igaks juhuks ka veidi soolaga kokku.  Kes nüüd mi